24hod.sk    Z domova

28. septembra 2021

Kritika prezidentky na adresu vlády bola príliš jemná, Pellegrini jej vyčíta aj alibistický postoj k referendu



Na to, v akom marazme sa Slovensko nachádza, bola prezidentka Zuzana Čaputová príliš jemná. Uviedol to predseda strany



Zdieľať
4o8a7092 676x451 28.9.2021  - Na to, v akom marazme sa Slovensko nachádza, bola prezidentka Zuzana Čaputová príliš jemná. Uviedol to predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini po vystúpení hlavy štátu pred poslancami Národnej rady SR (NR SR) so Správou o stave republiky.


Prezidentka sa podľa Pellegriniho snažila nastaviť zrkadlo vládnej koalícii, ale mala príliš mierny jazyk. „Myslel som, že si pani prezidentka mohla dovoliť byť tentokrát podstatne tvrdšia a trochu jasnejšia v tých vyjadreniach,“ povedal s tým, že Čaputová skritizovala vládu za nezvládnutú pandémiu, za slabú ekonomickú a sociálnu pomoc, za jedny z najdlhšie zatvorených škôl.


„Ale alibisticky sa postavila k otázke referenda, kde som od nej minimálne čakal výrazný apel, pretože tam na jednom mieste stálo takmer 150 poslancov a celá vláda, aby vyhoveli žiadosti viac ako 600-tisíc ľudí, ktorí referendum žiadajú,“ dodal Pellegrini.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kritika prezidentky na adresu vlády bola príliš jemná, Pellegrini jej vyčíta aj alibistický postoj k referendu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/kritika-prezidentky-na-adresu-vlady-bola-prilis-jemna-pellegrini-jej-vycita-aj-alibisticky-postoj-k-referendu-cl760829.html