Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. februára 2025

Kremeľ tvrdí, že o anektovaných ukrajinských územiach nebude vyjednávať



Kremeľ vo štvrtok vylúčil akékoľvek rokovania o štatúte piatich ukrajinských regiónov, o ktorých tvrdí, že ich anektoval napriek tomu, že štyri z nich úplne nekontroluje.



Zdieľať
russia_belarus_84363 1 676x451 27.2.2025 (SITA.sk) - Kremeľ vo štvrtok vylúčil akékoľvek rokovania o štatúte piatich ukrajinských regiónov, o ktorých tvrdí, že ich anektoval napriek tomu, že štyri z nich úplne nekontroluje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Územia, ktoré sa stali subjektmi Ruskej federácie a ktoré sú vpísané do našej ústavy, sú neoddeliteľnou súčasťou našej krajiny. To je nepopierateľné a nemožno o tom rokovať," povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Americký prezident v stredu vyhlásil, že sa bude usilovať o dohodu o „ukončení vojny" na Ukrajine, ktorá bude fungovať pre obe strany. „Budeme sa veľmi snažiť, aby sme pre Ukrajinu dohodli dobrý dohovor a aby mohli dostať späť čo najviac (zo svojho územia). Chceme získať späť čo najviac,“ povedal Trump.



Zdroj: SITA.sk - Kremeľ tvrdí, že o anektovaných ukrajinských územiach nebude vyjednávať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Tromfom Európy v tlaku na Moskvu sú podľa Estónska zmrazené ruské aktíva za 220 miliárd eur
<< predchádzajúci článok
Zavraždených v Teplárni pripomína pamätná tabuľa, pre LGBTI+ ľudí sa otvorilo aj nové komunitné centrum – FOTO