31. júla 2024

Krátke správy z letnej olympiády v Paríži

Viac o téme: Letná olympiáda v Paríži 2024 *Po desiatich kvalifikačných rozjazdách olympijských pretekov vo windsurfingu patrí ...

paris_olympics_tennis_96849 676x451 31.7.2024 (SITA.sk) -

Viac o téme: Letná olympiáda v Paríži 2024

*Po desiatich kvalifikačných rozjazdách olympijských pretekov vo windsurfingu patrí slovenskému reprezentantovi Róbertovi Kubínovi dvadsiata tretia priečka v konkurencii 24 pretekárov. Na čele je Austrálčan Grae Morris pred Poliakom Pawlom Tarnowským a Izraelčanom Tomom Reuvenym. V piatej rozjazde obsadil Kubín 21. miesto. Do štvrtka by mali windsurfisti v Marseille absolvovať 15 jázd a po nich najlepšia desiatka postúpi do štvrťfinále.

*Španielsky tenisový velikán Rafael Nadal ukončil svoje pôsobenie na olympijských hrách v Paríži už aj vo štvorhre. Spoločne s krajanom Carlosom Alcarazom vo štvrťfinále nestačili na americké duo Austin Krajicek, Rajeev Ram a podľahli mu za 99 minút 2:6, 4:6. Súpermi Američanov v boji o postup do finále budú Česi Tomáš Macháč a Adam Pavlásek.

*Japonec Šinnosuke Oka získal na olympijských hrách v Paríži titul v športovej gymnastike mužov vo viacboji. Bývalý juniorský majster sveta zvíťazil so súčtom 86,832 bodu pred dvojicou Číňanov Čang Po-chengom a Siao Žuo-tchengom. Obhajca olympijského zlata Dajki Hašimoto z Japonska spadol počas jazdy na koni a skončil šiesty. Finále viacboja žien príde na rad vo štvrtok, najväčšie favoritky sú Američanky Simone Bilesová a Suni Lee.

*Basketbalisti Srbska si uchovali šancu na postup do štvrťfinále olympijského turnaja v Lille. Srbi zdolali Portoričanov vysoko 106:77 (52:35), druhý duel C-skupiny USA - Južný Sudán sa začne v stredu o 21.00 h. V stredu sa darilo aj basketbalistkám Srbska, ktoré si poradili s Číňankami 81:59 (45:39). Srbky majú v A-skupine už dve víťazstvá.

Zdroj: SITA.sk - Krátke správy z letnej olympiády v Paríži © SITA Všetky práva vyhradené.

Francúzsky plavec Marchand má už tri zlaté medaile, víťazné double získal za menej ako dve hodiny
SZĽH začal predávať vstupenky na olympijskú kvalifikáciu v Bratislave, najdrahšie sú za 29 eur