07. augusta 2008

Kozák verí, že Artmedia dokáže Juventus potrápiť

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna FC Artmedia Petržalka postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2008/09, v ktorom sa v dvojzápase o postup do skupinovej fázy stretnú s talianskym veľkoklubom ...

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna FC Artmedia Petržalka postúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2008/09, v ktorom sa v dvojzápase o postup do skupinovej fázy stretnú s talianskym veľkoklubom Juventus Turín. Rozhodol o tom stredajší odvetný duel 2. predkola európskeho pohára č. 1 proti fínskemu Tampere United, ktorý zverenci trénerského dua Vladimír Weiss - Michal Hipp vyhrali 4:2 (3:0). Kozák a spol. si výbornú pozíciu na postup vypracovali už v prvom zápase v krajine tisícich jazier, keď v Tampere zdolali domáci tím 3:1. Najväčšou mierou sa o stredajšie víťazstvo Artmedie pričinila dvojica Juraj Piroska - Ján Kozák ml., keďže obaja zhodne jeden gól dali a ďalší pripravili svojim spoluhráčom. "Odohrali sme výborný prvý polčas. Druhý sa už skôr dohrával, ale celkovo sme podali kvalitný výkon. Predvádzali sme peknú kombinačnú hru, vyšli nám viaceré brejky a dali sme pekné góly. Pobavili sme ľudí a súpera sme do ničoho vážnejšieho nepustili,“ povedal krátko po stretnutí špílmacher petržalského mužstva Kozák. Ma otázku ohľadom taktiky, s ktorou išli hráči spoza bratislavského Starého mosta do odvetného zápasu, 28-ročný stredopoliar skonštatoval: "Povedali sme si, že v úvode ich zatlačíme, nenecháme ich nakopávať dlhé lopty, a to sa nám aj podarilo. V úvodných 10 - 15 minútach sme im v podstate nič nedovolili a v prvej časti hry sme boli pánmi na ihrisku. Síce aj v prvom polčase bol úsek, keď bol súper aktívnejší, ale celkovo sme spokojní.“ Na pozápasovej tlačovej konferencii hru jednej zo svojich opôr pochválil aj tréner "bielo-čiernych" Vladimír Weiss: "Chcel by som vyzdvihnúť najmä výkon kapitána Kozáka. Mal dobrý pohyb, skvelé prihrávky a bol skutočným lídrom tímu.“ Hráči slovenského majstra odchádzali v stredajšom zápase do kabín s pohodlným náskokom 3:0, keď skóre duelu už v 9. min z pokutového kopu otvoril práve Kozák. V 35. min sa k nemu pridal Pospěch a v samom závere prvého dejstva i Halenár. V druhej štyridsaťpäťminútovke padli v priebehu siedmich minút tri góly - v 72. nariadil holandský arbiter Kuipers jedenástku v neprospech domácich a James skorigoval na 3:1. O šesť minút sa aj s prispením teču hráča Tampere presadil Piroska, aby bohatú gólovú nádielku zápasu v 79. min uzavrel Hjelm. "Keď sme trochu zvoľnili tempo, aj oni ukázali, že vedia hrať futbal. Nemyslím si však, že tréneri na nás za dva inkasované góly budú zvyšovať hlas, pretože Fíni si v dvojzápase nejaké góly zaslúžili dať," povedal kapitán Artmedie. Súperom slovenského klubu v boji o postup do skupinovej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže bude taliansky klub zvučného mena - Juventus Turín. Prvé meranie síl sa uskutoční na budúci týždeň v stredu 13. augusta o 20.45 h v metropole Piemontu. Petržalčania by podľa plánu mali ešte v sobotu odohrať stretnutie 4. kola Corgoň ligy 2008/2009 proti Trnave (9. 8. o 17.00 h). "Bílí andelé" si však zo zápasu 1. predkola Pohára UEFA 2008/09 na pôde gruzínskeho tímu WIT Georgia Tbilisi priniesli virózu, vinou ktorej nemohli nastúpiť na zápas 3. kola CL proti Zlatým Moravciam. "Podľa najnovších správ s Trnavou sa asi hrať nebude a najbližšie nás tak čaká Juventus. Je to veľmi silné mužstvo, na každom poste disponujú kvalitným hráčom. Základom úspechu je veriť si. Našou výhodou by mohlo byť, že Juventus zatiaľ neodohral ani jeden súťažný zápas. V príprave si však Turínčania zmerali sily s Arsenalom či Manchestrom United, čo ich podľa mňa dosť preverilo," uviedol Ján Kozák a pokračoval: "Pred pohárovými zápasmi sa zvykne hovoriť, že ideálne by bolo na ihrisku súpera streliť gól a neinkasovať. S tým by som bol spokojný aj v tomto prípade. Samozrejme, nie som naivný a opakujem, Juventus je veľkým favoritom, ale sebadôvera je základom úspechu. Bude to určite veľmi ťažké, ale aj dnes sme ukázali, že máme svoju kvalitu a budeme sa snažiť to súperovi čo najviac skomplikovať. Verím, že aj s Juventusom sa dá hrať," uzavrel kľúčový hráč stredu poľa Artmedie. SITA