27. júla 2017
Vľavo Ivan Židzik (Karlovka) a Carlos Smith (Svit), archívne foto. Foto: TASR/Michal SvítokKošice 27. júla (TASR) - Basketbalový klub KB Košice posilnil svoj tím o 28-ročného amerického rozohrávača Ramona Fletchera a o rok mladšieho slovenského pivota Ivana Židzika.
Fletcher pôsobil v predchádzajúcich troch sezónach v najvyššej anglickej súťaži, kde si obliekal dres Newcastlu Eagles. V ročníku 2016/2017 mal priemery 20,8 bodu, 2,2 doskoku a 6,7 asistencie na zápas.
"Je hráč, ktorého v anglickej lige opakovane vyhlásili za MVP v základnej časti i v play off. Je dynamický, rýchly ľavák, ktorý nie je len dobrý strelec, ale na konte má i veľa asistencií. Má výborné referencie a tréner Čurovič si ho preklepol aj skrz jeho bývalých spoluhráčov. Zhodli sme sa, že bude pre náš tím správnym hráčom," povedal prezident košického klubu František Sabol.
Židzik pôsobil v Karlovke od roku 2014, v predchádzajúcom ročníku odohral 40 stretnutí s priemermi 7,5 bodu a 3,7 doskoku na zápas.
"Židzik predstavuje vysokého pivota a potvrdzuje našu ambíciu získavať pre náš tím kvalitných Slovákov," citovala oficiálna klubová stránka Sabola.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR