02. decembra 2009

Košičanky zdolali Šopron o 17 bodov

Basketbalistky úradujúceho slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice zvíťazili v stredajšom súboji C-skupiny Euroligy v domácom prostredí Infinity Arény nad maďarským majstrom MKB Euroleasing Šopron ...

KOŠICE 2. decembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky úradujúceho slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice zvíťazili v stredajšom súboji C-skupiny Euroligy v domácom prostredí Infinity Arény nad maďarským majstrom MKB Euroleasing Šopron 75:58 (37:34). Košičanky dosiahli v šiestom vystúpení v prestížnej klubovej súťaži tretie víťazstvo a udržali si reálnu šancu na postup do vyraďovacej fázy. Najbližšie sa zverenkyne trénera Štefana Sviteka predstavia v Eurolige 9. decembra na pôde Bourges. V druhom stredajšom stretnutí C-skupiny zvíťazil český tím USK Praha práve nad francúzskym Bourges Basket presvedčivo 70:47 (29:25).

Výsledok:

Dobrí anjeli Košice - MKB Euroleasing Šopron 75:58 (21:17, 16:17, 21:16, 17:8)

Najviac bodov: McCougtryová 24, Dupreeová 16, Fröhlichová 14 - Milovanovičová 17, Krivačevičová 13

Košičanky nastúpili na zápas s imperatívom zvíťaziť vyšším rozdielom, než akým podľahli tomuto súperovi v Šoprone, teda viac ako o 11 bodov. Domáce hráčky prakticky neustále viedli. Výnimkou bola iba 12. min, keď sa hostky po trojke Semseiovej ujali vedenia 22:21. Vzápätí však oplatila rovnakým spôsobom Fröhlichová a Dobrí anjeli boli opäť na koni. Rozdiel v skóre sa im však dlho nedarilo natiahnuť na rozdiel aspoň 10 bodov. Podarilo sa to až krátko pred koncom tretej štvrtiny Dupreeovej, ktorá zvýšila na 58:48. Päť minút pred koncom zápasu sa trojkou blysla Michulková a zvýšila už na požadovaný 12-bodový rozdiel (67:55). Šesťdesiatpäť sekúnd pred záverečným klaksónom zvýšila Fröhlichová po krásnej akcii spod koša už na 73:58. Záver sa už v skvelej atmosfére zmenil takmer na exhibíciu košických hráčok, ktoré napokon dokráčali k presvedčivému triumfu 75:58.

Štefan Svitek (tréner Košíc): "Od začiatku sme hrali istejšie a išli sme za svojím cieľom. Škoda, že v prvom polčase sme neodskočili súperkám na väčší náskok. Koncentrovaný výkon po zmene strán nás však naštartoval na potrebné vyššie ako 11-bodové víťazstvo. Veľmi dobre zvládli svoje pozície Michulková aj Čarnoká na poste rozohrávky. Som rád, že sme vyhrali všetky tri po sebe idúce domáce duely a opäť sme si zvýšili sebavedomie."