30. decembra 2013

Kopecký odohral jubilejný 500. zápas v NHL

Jubilejný 500. zápas v základnej časti zámorskej NHL odohral v noci na pondelok slovenský hokejista Tomáš Kopecký. Pre útočníka Floridy mal duel víťazný príchuť, keďže jeho Panthers zdolali na ...

Sunrise 30. decembra (TASR) - Jubilejný 500. zápas v základnej časti zámorskej NHL odohral v noci na pondelok slovenský hokejista Tomáš Kopecký. Pre útočníka Floridy mal duel víťazný príchuť, keďže jeho Panthers zdolali na domácom ľade Montreal 4:1.

Tomáš Kopecký Foto: TASR/AP

Tridsaťjedenročný Kopecký, ktorý nastúpil na pravom krídle tretieho útoku "panterov", počas 15:05-minútového pobytu na ľade ohrozil krajana v bránke Canadiens Petra Budaja jednou strelou. Na bod čaká už štyri zápasy.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára dosiahol tento kariérny míľnik ako 17. Slovák v poradí, spomedzi aktívnych slovenských hráčov v NHL pokorili pred ním magickú hranicu Zdeno Chára (1093), Marián Hossa (1054), Michal Handzuš (974), Ľubomír Višňovský (814), Marián Gáborík (787) a Andrej Meszároš (551). Najviac duelov v profilige spomedzi rodákov spod Tatier odohral legendárny Stan Mikita - 1394.

V päťsto stretnutiach základnej časti nazbieral Kopecký v dresoch Detroitu, Chicaga a Floridy dokopy 162 bodov za 65 gólov a 97 asistencií, na konte má aj 37 štartov v play off s bilanciou 5+3. V aktuálnom ročníku strelil v 35 vystúpeniach tri góly a pridal k nim päť asistencií, jednu plusku a 14 tr. minút.