![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
07. augusta 2015
Kolapsy z tepla si vyžiadali 108 zásahov
Kolapsy z tepla v priebehu štvrtka (6.8.) opäť preverili akcieschopnosť záchranárov. Pomoc zdravotníkov potrebovalo až 108 ľudí.
Zdieľať

"Najviac prípadov kolabujúcich ľudí sme zaznamenali v Prešovskom a Nitrianskom kraji, najmenej výjazdov ku kolapsom bolo v Trnavskom a Žilinskom kraji," informoval TASR Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR.
Riziko kolapsov z tepla hrozí aj v najbližších dňoch. Už dnes by mali teploty v južnej polovici územia dosiahnuť na niektorých miestach 37 stupňov, rovnako ako počas najbližšieho víkendu. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pred vysokými teplotami výstrahu pre celé územie Slovenska, pre okresy na juhu krajiny platí výstraha 2. stupňa.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR