26. novembra 2009

KHL: Dva góly Marcela Hossu

Slovenský hokejový útočník Marcel Hossa strelil oba góly Dinama Riga vo štvrtkovom súboji na ľade SKA Petrohrad, no ani to lotyšskému mužstvu nestačilo na plný bodový zisk. Duel totiž dospel až do ...

MOSKVA 26. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Marcel Hossa strelil oba góly Dinama Riga vo štvrtkovom súboji na ľade SKA Petrohrad, no ani to lotyšskému mužstvu nestačilo na plný bodový zisk. Duel totiž dospel až do predĺženia, v ktorom o triumfe Petrohradu rozhodol skúsený Alexej Jašin. Ďalší Slovák Jozef Stümpel jedným gólom pomohol kazašskému Barysu Astana k domácemu víťazstvu nad Amurom Chabarovsk. Slovenský reprezentant v 8. min duelu zvyšoval na 2:0, no hostia napokon v 56. min vyrovnali na 3:3. Minútu pred koncom duelu rozhodol Nemirovskij. Do streleckej listiny sa zapísal aj obranca Dinama Minsk Richard Lintner, ktorý strelil rozhodujúci gól v súboji s Dinamom Moskva. Roman Kukumberg si v zápase Lada Togliatti - Neftechimik Nižnekamsk pripísal jednu asistenciu, no domáci napokon prehrali po predĺžení 3:4.

Výsledky štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Barys Astana - Amur Chabarovsk 4:3 (2:0, 1:1, 1:2) - Jozef Stümpel (Astana) 1+0

Novosibirsk - Novokuzneck 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Lada Togliatti - Neftechimik Nižnekamsk 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1) - Roman Kukumberg (Lada) 0+1

SKA Petrohrad - DInamo Riga 3:2 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) - Marcel Hossa (Riga) 2+0

HK MVD - Atlant Mytišči 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Dinamo Minsk - Dinamo Moskva 4:2 (2:2, 1:0, 1:0) - Richard Lintner (Minsk) 1+0