![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
09. júla 2014
KDH chce v Ústave SR zakázať poslancom šéfovať mestám, obciam a krajom
Na snímke premiér Robert Fico (vľavo) a predseda KDH Ján Figeľ (vpravo).
Zdieľať

"Sme presvedčení, že je to jediné správne a systémové riešenie," vyhlásil Hrušovský. Figeľ poznamenal, že tento princíp by prispel k posilneniu demokracie a k rozšíreniu počtu ľudí vo verejnej správe. S návrhom chce KDH prísť po parlamentných prázdninách na septembrovú schôdzu.
Kresťanskí demokrati sa nazdávajú, že poslanec nemôže stopercentne vykonávať svoj mandát, ak zastáva aj iné funkcie. Problém vidia najmä v spájaní mandátu poslanca s výkonnou funkciou. Hnutie mieni podporovať aj obmedzovanie platov za výkon viacerých funkcií a iné čiastkové riešenia. Preferuje však systémové, za ktoré považuje spomínané ústavné obmedzenie.
KDH je pripravené rokovať o podpore zmeny ústavy. Rozhodujúce slovo bude mať Smer-SD, bez neho nemá šancu na úspech žiadny zákon. Na prijatie ústavnej zmeny je potrebných najmenej 90 poslaneckých hlasov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR