01. januára 2013

BRATISLAVA 1. januára (WEBNOVINY) - Deti Ivany Boórovej, ktoré odobral na základe podozrení z týrania britský Social Service, podľa portálu Noviny.sk idú domov.
Štvorročný Martinko a trojročný Samko sú práve v týchto chvíľach na palube lietadla smerujúceho na Slovensko. Informáciu potvrdili reportéri TV JOJ Dárius Haraksin a Martin Krpač, ktorí na tento škandalózny prípad upozornili.
"Do 4. januára budú deti späť na Slovensku," tak znelo rozhodnutie sudcu kráľovského súdu v Londýne, ktoré vydalo 17. decembra. Úrady rozposlali všetkým stranám sporu správu, podľa ktorej sa vzdávajú odvolania na vyššie súdne inštancie, informoval reportér Martin Krpač.
V správe má stáť, že záujmy detí sú pre úrady prvoradou záležitosťou. "Týmto sa celý prípad uzatvára a prebehne celý tranzičný plán. Najneskôr 4. januára budú deti doma," komentoval veľvyslanec Slovenska v Británii Miroslav Wlachovský. Podľa portálu Noviny.sk je práve dnes deň "D" a chlapci letia na Slovensko.
Obrazom: Protest na podporu Slovenky v kauze adopcie detí do Británie