Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2019

Kapitánku lode Sea-Watch 3 previezli pre vyhrážky na utajené miesto



Kapitánka lode Carola Racketeová, archívna snímka.



Zdieľať
Kapitánka lode Carola Racketeová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 3. júla (TASR) - Nemeckú kapitánku lode Sea-Watch 3 Carolu Racketeovú previezli na utajené miesto po tom, ako sa po prepustení z domáceho väzenia stala terčom vyhrážok. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na stredajšie vyhlásenie organizácie Sea-Watch.


"Voči Carole sme zaznamenali isté všeobecné hrozby. Preto sme ju previezli na utajené miesto," uviedol hovorca Sea-Watch a dodal, že nebudú zverejňovať žiadne ďalšie informácie o mieste, kde sa Racketeová zdržiava.

Vyšetrujúca sudkyňa v sicílskom meste Agrigento v utorok rozhodla o prepustení Racketeovej (31) z domáceho väzenia. Talianske úrady ju zadržali minulý týždeň za nepovolené zakotvenie na talianskom ostrove Lampedusa so 40 migrantmi na palube.

Racketeová v stanovisku, ktoré zverejnila Sea-Watch, rozhodnutie sudkyne Alessandry Vellovej nazvala "veľkým víťazstvom solidarity pre všetkých migrantov", ako i krokom "proti kriminalizácii tých, ktorí im chcú pomáhať".

Sudkyňa Vellová sa totiž nestotožnila s argumentáciou prokuratúry, že Racketeová svojím činom napomáha ilegálnej imigrácii, kládla odpor polícii a nerešpektovala blokádu talianskych teritoriálnych vôd. Naopak, kapitánka podľa nej konala v rámci svojich povinností chrániť život pasažierov a bola nútená pristáť na ostrove Lampedusa, pretože prístavy v Líbyi a Tunisku neboli bezpečné. Racketeovej hrozilo až desať rokov väzenia.

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini reagoval na jej prepustenie s pobúrením a vyslovil sa za jej vyhostenie z Talianska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Na festival vo Východnej dopravia návštevníkov aj rýchliky
<< predchádzajúci článok
Rezort zahraničia: Slováci boli najčastejšie vykorisťovaní v Nemecku