![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
27. apríla 2014
Kapitán Šatan by najradšej zbalil Lacovu formu a preniesol na MS
Na snímke Miroslav Šatan (vľavo) a Ladislav Nagy z mužstva Slovenska sa tešia z druhého gólu.
Zdieľať

Slovenský výber v doterajšom priebehu prípravy pred blížiacimi sa MS v bieloruskom Minsku odohral šesť duelov, v ktorých trikrát triumfoval a rovnakým počtom ťahal za kratší koniec. V každom dvojzápase (Rusko, Francúzsko, Fínsko) pritom v prvom dueli prehral, no v nasledujúcom už dokázal triumfovať. "Ľahšie sa hrá, keď si vyskúšame, akým štýlom hrá náš súper a zatiaľ sa to zopakovalo vo všetkých troch dvojzápasoch. Myslím si, že dnešný výkon bol asi najlepším spoločne s duelom proti Rusku, v ktorom sme zvíťazili 4:3. Mali sme dostatok aktivity i šancí a celkom zaslúžene sme zvíťazili," konštatoval po druhom stretnutí s Fínskom Miroslav Šatan, ktorý gólom v oslabení rozhodol o najtesnejšom triumfe Slovenska (2:1).

V aktuálnej príprave na MS je Martin Réway nováčikom. Najmladší hráč výberu Vladimíra Vůjteka sa v kabíne reprezentantov adaptoval rýchlo a v súbojoch proti Fínsku potvrdil svoje kvality. K najlepším hráčom slovenského výberu patril už v zápase v Košiciach (prehra 0:3) a vidieť ho bolo i v Poprade. Na víťazstve 2:1 sa podieľal asistenciou pri prvom góle beka Ivana Švarného. "Zatiaľ sa tu cítim dobre. Nepripadá mi ten skok medzi mužov taký veľký, hoci je pravda, že hráči tu majú omnoho viac skúseností. Ja sa snažím hrať svoju hru a som rád, keď som platný pre tím," poznamenal 19-ročný útočník. Aj on si uvedomoval, že naposledy Slovensko Fínov zdolalo poriadne dávno. Od 28. apríla 2004 (na MS V Česku) uplynulo takmer presne desať rokov. "Sme radi, že sme to konečne zlomili. Veľa sme o tom nerozprávali, no vedeli sme o tom. Moja asistencia veľa neznamená, sme hlavne radi, že sme vyhrali," dodal Réway.
Švarný bodoval
Dvomi bodmi sa na ukončení desaťročného čakania na víťazstvo nad Fínskom podieľal spomínaný obranca Švarný. Druhým reprezentačným gólom poslal svoj tím do vedenia a neskôr pridal aj asistenciu pri góle Šatana na 2:1. Švarného zásah z úvodnej časti bol na obrancu netypický, dosiahol ho tečovaním strely od modrej čiary. "Vyšlo to na mňa. 'Réwy' a 'Špiro' sú menší hráči, Martin Bartek je zase strelec, ktorý operuje skôr na kruhu. Dohadovali sme sa, kto pôjde pred bránku. Vyšlo to na mňa. Mojou úlohou bolo cloniť brankárovi, dostávať rany a dorážať. Na mojom góle mali zásluhu všetci piati hráči," uviedol Švarný. Do konca prípravy na MS už nezostáva veľa času. Slovenský výber čaká ešte domáci Slovakia cup, ktorý sa koncom budúceho týždňa uskutoční v hlavnom meste. "V príprave máme pred sebou ešte dva zápasy v Bratislave. Musíme sa kondične aj takticky dobre pripraviť a potom na MS odovzdať všetko čo v nás je. Istú nervozitu trošku cítiť, no sme super partia a nikto nikomu nezávidí a nepodráža nohy. Tréneri nemajú ľahkú úlohu. Je tu 25-30 hráčov a každý sa bije o svoje miesto v tíme. Aj to robí ten tím dobrým," dodal Švarný.

Na margo výkonov slovenského gólmana Jána Laca, ktorý by mal byť počas MS s najväčšou pravdepodobnosťou slovenskou brankárskou jednotkou, sa vyjadril s úsmevom kapitán Šatan: "Dúfame, že jeho forma sa zabalí do igelitu a bude držať aj počas MS. V zápasoch, v ktorých doteraz chytal, tak predviedol vynikajúce výkony a niet k tomu čo dodať."
Zostávajúci program prípravy slovenskej reprezentácie pred MS v Minsku:
Slovakia Cup 2014 (Bratislava)
1.-3. mája, zúčastnené tímy: SR, Lotyšsko, Nórsko
Slovakia Cup 2014 (Bratislava)
1.-3. mája, zúčastnené tímy: SR, Lotyšsko, Nórsko
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR