Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. marca 2015

Kampaň proti korupcii v Číne zasiahla FAW,partnerskú firmu Volkswagenu



Členovia najvyššieho protikorupčného orgánu v Číne dali zatknúť šéfa firmy FAW Sü Ťien-ia. FAW je tamojším partnerom Volkswagenu. Informuje o tom agentúra DPA. Manažér je podozrivý "z ...



Zdieľať
Foto: TASR/AP
Peking 16. marca (TASR) - Členovia najvyššieho protikorupčného orgánu v Číne dali zatknúť šéfa firmy FAW Sü Ťien-ia. FAW je tamojším partnerom Volkswagenu. Informuje o tom agentúra DPA. Manažér je podozrivý "z vážneho porušenia straníckej disciplíny a zákonov".


VW spolu s ďalšími automobilkami sa súčasne dostal v Číne do titulkov. V štátnej televízii CCTV v nedeľu (15.3.) v relácii k Svetovému dňu spotrebiteľov kritizovali novinári problémy v servisoch automobiliek Volkswagen, Daimler, Range Rover, Nissan a označili ich za podradné.

CCTV má takýto program voči zahraničným firmám už ako rituál každý Svetový deň spotrebiteľov. Tento rok pristavili novinári so skrytou kamerou do servisov autá s malými problémami. Konštatovali, že by sa dali odstrániť jednoducho. Opravári však vymenili kvalitné dielce a zákazníkom vystavili vysoké účty.

Volkswagen sa ospravedlnil za všetky neprístojnosti s tým, že pravidelne kontroluje kvalitu práce obchodníkov. "Pravidelne vyzývame zákazníkov, aby sa obracali priamo na nás v prípade, ak majú problémy so službami našich obchodníkov", uviedol koncern.

Čína je najdôležitejším trhom pre Európu. Vlani v nej dosiahol Volkswagen prevádzkový zisk 5,2 miliardy eur. Medziročne vzrástol o 21 %. Koncern predáva zo svojej ročnej produkcie 36 % vozidiel na čínskom trhu. Čínsky trh s automobilmi je väčší než trh Spojených štátov.

Rovnako ako všetky medzinárodné koncerny musí v Číne aj Volkswagen povinne spolupracovať s domácim partnerom. Sü Ťien-i sa nedostal do vyšetrovacej väzby nečakane. O FAW sa už mesiace zaujímali členovia výboru na vyšetrovanie korupcie. Viedla ho vplyvná disciplinárna komisia komunistickej strany. Justičné orgány sa dostávajú k slovu až po skončení jej činnosti. Podozriví sú často dlhé mesiace vo väzbe. Výsluchy v krajine nepodliehajú ani verejnej a ani nezávislej kontrole.




Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Na veľkonočnom mítíngu hnutia PEGIDA by mal vystúpiť aj Geert Wilders
<< predchádzajúci článok
Irán popraví viac ľudí na obyvateľa ako hocijaká krajina, tvrdí expert