Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. septembra 2014

Ivan Štefanec sa stal členom europarlamentnej skupiny na podporu MSP



Na snímke vpravo Ivan Štefanec a Eduard Kukan



Zdieľať
Na snímke vpravo Ivan Štefanec a Eduard Kukan Foto: TASR/Martin Baumann
Brusel/Štrasburg 16. septembra (TASR) - Na pôde Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu bola dnes znova založená skupina Európskej ľudovej strany (EĽS) zameraná na podporu malých a stredných podnikov (SME Circle). Pre TASR uviedol slovenský europoslanec Ivan Štefanec (SDKÚ-DS), ktorý je členom tejto najväčšej frakcie v europarlamente.


Štefanec spresnil, že novým predsedom tejto skupiny sa stal nemecký europoslanec Markus Pieper, ktorý je zároveň členom Výboru pre dopravu a Výboru pre priemysel a aktívny zástanca záujmov malých a stredných podnikov v Európskom parlamente.

"Cieľom tejto skupiny je vytvoriť platformu na podporu iniciatív vytvárajúcich lepšie podnikateľské prostredie pre malé a stredné podniky a identifikáciu legislatívnych prekážok v rámci činností parlamentu," skonštatoval slovenský poslanec.

Štefanec, ktorý bol spoluzakladateľom a v súčasnosti je čestným prezidentom Podnikateľskej aliancie Slovenska zameranej na zlepšenie podnikateľského prostredia a zlepšovanie úrovne etiky v podnikaní, sa ako jediný z 13 slovenských europoslancov stal členom tejto skupiny v EP.

Skupina SME Circle chce podľa jeho slov pracovať na zlepšovaní podmienok pri zakladaní nových podnikov a odstraňovaní prekážok pre podnikateľov, či už v oblasti administratívneho zaťaženia, alebo v rámci nepružných pracovných predpisov.

"Malé a stredné podniky sú motorom ekonomického rastu, inovácií a zamestnanosti, a ich rozvoj je kľúčový pre zlepšenie zamestnanosti. Rád budem pracovať v rámci SME Circle, pretože verím, že táto práca napomôže rozvoju podnikania a zamestnanosti v Európskej únii," uviedol Štefanec.

Hlavnými prioritami členov skupiny je dobudovanie jednotného trhu, zavedenie stabilnej meny v eurozóne, zlepšenie prístupu malých a stredných podnikov k financovaniu, odstránenie nadmernej byrokracie a administratívnych výdavkov, zlepšenie európskej IT infraštruktúry, ako aj vzdelávanie a podpora podnikania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Európsky parlament ratifikoval asociačnú zmluvu s Ukrajinou
<< predchádzajúci článok
Časti Donbasu získajú špeciálny štatút, rozhodol ukrajinský parlament