![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Piatok 19.12.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Judita
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
22. januára 2015
Ivan Mikloš sa po voľbách 2016 nevidí v politike, kandidovať neplánuje
Minister financií Ivan Mikloš.
Zdieľať
Minister financií Ivan Mikloš. Foto: TASR/Pavel NeubauerBývalý vicepremiér priznáva, že na stredopravej scéne to nie je ružové. "Pravica sa javí bezútešne," odpovedal Mikloš na otázku, či rastie napravo Robertovi Ficovi (Smer-SD) súper. Politických strán je podľa Mikloša dosť, ale ľuďom nedávajú dosť atraktívnu ponuku. V Radoslavovi Procházkovi vidí istý potenciál, ale podľa Mikloša bol po prezidentských voľbách vyšší ako dnes. "Mnohými chybnými krokmi stratil časť z tohto potenciálu," skonštatoval.
Mikloš neplánuje byť lídrom nových návrhov. S tými by mali prichádzať politické strany. "Ako nezávislý poslanec sa vyjadrujem k veciam, ako sú rozpočet či dôležité reformy, poukazujem na to, čo sa robí zle a čo by sa mohlo lepšie. Ale nemyslím si, že by som mal byť tým lídrom, ktorý s nimi príde. Sú tu na to strany a ich lídri," povedal o nových návrhoch Mikloš.
Exminister plánuje naďalej komentovať hospodársku politiku. "To som robil posledných 25 rokov, nie vždy zo straníckej pozície, bolo to aj v mimovládnych organizáciách, think-tankoch," uviedol.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
