![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

Islamský štát robí na severovýchode Afganistanu nábor nových členov a plánuje útoky v Spojených štátoch a v západnej Európe, čo vyvoláva natoľko veľké obavy, že Západ vidí potenciálneho partnera aj v afganskom militantnom hnutí Taliban, ktoré proti IS tiež bojuje.
Nemenovaný predstaviteľ americkej tajnej služby pôsobiaci v Afganistane uviedol, že nedávne útoky v afganskej metropole Kábul boli len "tréningom" na oveľa rozsiahlejšie útoky v Európe a Spojených štátoch.
Takmer dve desaťročia po invázii Spojených štátov do Afganistanu vidia americkí predstavitelia v Islamskom štáte väčšiu hrozbu, než predstavuje Taliban, a to najmä v dôsledku jeho čoraz sofistikovanejších bojových prostriedkov a stratégie uskutočňovania útokov na civilistov v Afganistane i inde vo svete.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR