Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. novembra 2012

IBM pomáha zdravotne postihnutým občanom



Spoločnosť IBM Slovensko v spolupráci s organizáciou Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR už piaty rok pomáha občanom so zdravotným postihnutím zvýšiť svoje šance v uplatnení sa ...



Zdieľať
ibm BRATISLAVA 20. novembra (WBN/PR) - Spoločnosť IBM Slovensko v spolupráci s organizáciou Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR už piaty rok pomáha občanom so zdravotným postihnutím zvýšiť svoje šance v uplatnení sa na trhu práce prostredníctvom spoločného projektu zameraného na počítačové a jazykové vzdelávanie.


Zamestnávanie občanov so zdravotným postihnutím je stále aktuálnou témou. Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR (ďalej len NROZP v SR) preto obzvlášť víta iniciatívu spoločnosti IBM, ktorá pomáha občanom so zdravotným postihnutím prostredníctvom projektu Vzdelávanie OZP pre lepšie uplatnenie sa na pracovnom trhu. Vzdelávací program pozostáva z kurzu anglického jazyka a tréningu PC zručností.

Piaty ročník kurzu začal 14. novembra tohto roka a prebiehať bude do konca marca. Do vzdelávacieho programu sa mohol zapojiť každý občan so zdravotným postihnutím, ktorý má aspoň komunikatívnu úroveň znalostí anglického jazyka a základné PC zručnosti. O vzdelávanie prejavilo záujem 35 občanov s rôznym zdravotným postihnutím. Na základe pohovoru, vybrala spoločnosť IBM do kurzu 12 uchádzačov. Účastníci kurzu majú možnosť nadobudnúť komunikatívne zručnosti obchodnej angličtiny. Okrem toho absolvujú PC vzdelávanie v oblasti bežne používaného kancelárskeho softvéru, vrátane nástrojov ako napríklad Lotus Symphony.

„Okrem certifikátu o absolvovaní kurzu získajú absolventi aj možnosť uchádzať sa o niektorú z množstva pracovných pozícií, ktoré spoločnosť IBM vytvára aj pre občanov so zdravotným postihnutím,“ vysvetlila riaditeľka ľudských zdrojov IBM Slovensko a IBM International Service Centre v Bratislave Radka Blümlová.

Vzdelávací projekt realizuje NROZP v SR v spolupráci so spoločnosťou IBM na Slovensku s veľkým úspechom už piaty rok. Jazykové a PC vzdelávanie pomohlo naštartovať pracovnú kariéru občanom so zdravotným postihnutím priamo v spoločnosti IBM alebo v inej oblasti. Už dnes pracuje niekoľko účastníkov tohto projektu v IBM.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR (NROZP v SR)
NROZP v SR je občianskym združením organizácií tvorených občanmi rôznych druhov zdravotného postihnutia: hluchoslepých, chronicky, mentálne, psychicky, sluchovo, telesne, zrakovo, ale aj ďalších.
Vznikla 20. novembra 2003 v rámci projektu Európskeho fóra zdravotného postihnutia financovaného Európskou úniou v súvislosti s prijatím nových 10 členských štátov do Európskej únie.

Členstvo organizácií v NROZP v SR je založené na vzájomnej spolupráci pri presadzovaní lepších životných podmienok občanov so zdravotným postihnutím na národnej, regionálnej a medzinárodnej úrovni. Podmienky spolupráce členských organizácií sú bližšie špecifikované v stanovách NROZP v SR a v zmluve o súčinnosti.

NROZP v SR vystupuje ako nezávislý a relevantný partner vlády SR v oblasti politiky zdravotného postihnutia. Od roku 2004 je riadnym členom Európskeho fóra zdravotného postihnutia (Europen Disability Forum - EDF) a čestným členom Inclusion Scotland.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Akciové trhy v Česku a Maďarsku klesli, poľský vzrástol
<< predchádzajúci článok
Rôznorodé tímy dosahujú lepšie výsledky