![]() |
04. marca 2019
Londýn 4. marca - Vo veku 49 rokov zomrel Keith Flint, spevák a tanečník britskej elektronickej skupiny The Prodigy. Informoval o tom v pondelok denník The Independent.
Spevákovo úmrtie potvrdili aj The Prodigy. Vo svojom vyhlásení uviedli, že bol „naozajstným priekopníkom, novátorom a legendou“.
Flinta našli v pondelok ráno v bezvedomí v jeho dome v meste Dunmow v grófstve Essex. Na miesto bola privolaná záchranka a polícia. Lekár však konštatoval smrť. Polícia nepovažuje Flintovo úmrtie za podozrivé.
… sa narodil 17. septembra 1969. S The Prodigy, ktorá vznikla v roku 1990 v meste Braintree, spolupracoval na albumoch The Fat Of The Land (1997), Invaders Must Die (2009), The Day Is My Enemy (2015) a No Tourists (2018).
Naspieval pritom hlavné vokály do jej úspešných hitov Firestarter a Breathe z roku 1996. Muzikant, ktorý bol známy svojským punkovým účesom a intenzívnymi vystúpeniami, v roku 2003 tiež vydal nahrávku Device #1 s projektom Flint.
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |