03. novembra 2011

Hokejisti Toronta dominovali aj vďaka hetriku za sedem minút

V stredajšom trojzápasovom programe zámorskej NHL sa predstavili aj dvaja slovenskí hokejisti. Premiérový gól v tejto sezóne strelil obranca Andrej Sekera z Buffala, ktorého presný zásah v ...

toronto NEW YORK 3. novembra (WEBNOVINY) - V stredajšom trojzápasovom programe zámorskej NHL sa predstavili aj dvaja slovenskí hokejisti.

Premiérový gól v tejto sezóne strelil obranca Andrej Sekera z Buffala, ktorého presný zásah v 28. min však iba zmiernil domácu prehru Sabres s "letcami" z Philadelphie.

Hosťujúci tím viedol po prvej tretine už 3:0, čím rozhodol o osude stretnutia. Dvadsaťpäťročný rodák z Bojníc Sekera odohral 19:47 min, trikrát vystrelil na bránku súpera a pripísal si jeden plusový bod.

V drese Flyers strávil ďalší slovenský zadák Andrej Meszároš na ľade 18:20 min, vyslal štyri strely na bránku Buffala, odsedel si 2 minúty za hrubosť a mal rovnako ako jeho krajan jeden plusový bod.

Aj v ďalších dvoch stredajších dueloch ťahali domáce tímy za kratší koniec. Hokejisti New Jersey podľahli Torontu 3:5. Hviezdou večera sa stal 28-ročný krídelník hostí Joffrey Lupul, ktorý dosiahol v druhej tretine hetrik za necelých sedem minút. Tím Colorado Avalanche nestačil na Phoenix (1:4). Na triumfe Coyotes mal najväčšiu zásluhu český útočník Radim Vrbata, autor dvoch úspešných zásahov.