25. júna 2015

Hokejbal MS: Slovenky v repríze finále MS 2013 podľahli Kanade 1:2

Slovenské hokejbalové reprezentantky podľahli vo štvrtkovom zápase MS vo švajčiarskom Zugu obhajkyniam zlatých medailí Kanaďankám 1:2. Na konte majú po štyroch ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok
Zug 25. júna (TASR) - Slovenské hokejbalové reprezentantky podľahli vo štvrtkovom zápase MS vo švajčiarskom Zugu obhajkyniam zlatých medailí Kanaďankám 1:2. Na konte majú po štyroch odohratých súbojoch 6 bodov a v tabuľke ženskej 5. skupiny im patrí tretia priečka.

V 18. minúte sa v Bossard Arene síce ako prvá presadila Kapustová, favorizované hráčky z krajiny "javorového listu" však ešte v priebehu druhej tretiny po presných zásahoch Blombergovej a Desmierovej otočili skóre. V závere siahol slovenský tím po hre bez brankárky Tomčíkovej, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. Duel Kanada - SR bol reprízou finále MS 2013, v ktorom Slovenky podľahli zámorskej veľmoci 0:2 a získali strieborné medaily.

Zverenky trénera Jaroslava Kolibíka čaká na šampionáte v Zugu piatkový záverečný súboj v skupine s domácim Švajčiarskom (10.45). Turnaj v mužskej i ženskej kategórii vyvrcholí v nedeľu.