01. decembra 2010

HC Slovan si poľahky poradil s mladíkmi z HK Orange 20

Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - vložený zápas 30. kola základnej časti: HC Slovan Bratislava - HK Orange 20 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) Góly: 10. Richard Huna ...

bez nazvu Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - vložený zápas 30. kola základnej časti:

HC Slovan Bratislava - HK Orange 20 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Góly: 10. Richard Huna (Bulík), 11. Bohunický (Lipiansky), 16. Róbert Huna (Richard Huna, Schnabel), 31. Kuľha (Hujsa, J. Kováčik), 31. Lipiansky (L. Hudáček, Cartelli), 41. Cartelli (Kuľha, Hujsa)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Rudý - J. Tvrdoň, Orolin, 2025 divákov

Slovan: Pavol Rybár (54. Patrik Rybár) - J. Kováčik, Hájek, Cartelli, Bohunický, Schnabel, Jendek, Ketner - Kuľha, Hujsa, Demel - L. Hudáček, Lipiansky, M. Bakoš - Róbert Huna, Bulík, Richard Huna - D. Skokan, M. Sloboda, D. Buc

HK Orange 20: Pék (16. Riečický) - P. Hraško, Čerešňák, L. Kozák, Trška, Staňo, Imrich, od 30. min Macejko - Andrej Šťastný, Vandas, O. Jokeľ - Preisinger, Šišovský, T. Hrnka - J. Petro, Murček, J. Cíger - Šimčák, Matoušek, Kalináč

Hráči dvadsiatky držali v úvode zápasu so Slovanom krok, postupne sa však prejavila kvalita na strane bratislavského výberu. V 3. min sa mladíci mohli dokonca ujať vedenia, ale Šimčák sám pred Rybárom neuspel. V 10. min prepadla Pékovi za chrbát ľahká bekhdenova strela Richarda Hunu. O minútu neskôr sa presadil od modrej čiary aj Bohunický a na 3:0 upravil po spolupráci s bratom Richardom Róbert Huna a vyhnal Péka z bránky.

Jeho náhradník Riečický si držal čisté konto až do polovice druhého dejstva, keď ho prekonal Kuľha - 4:0. Ešte predtým však mohli znížiť v dobrých pozíciách Vandas a Andrej Šťastný. Slovan na ďalší presný zásah potreboval 34 sekúnd a Lipiansky zvyšoval už na rozdiel piatich gólov. Potom Riečický aj s prispením žŕdky vytiahol puk z bránkovej čiary.

Po 38 sekundách hry tretej tretiny trafil presne od modrej čiary pri presilovke Cartelli. Hráčom HK Orange síce snahu uprieť nemožno, ale za Slovanom herne zaostávali. V 44. min reprezentanti nevyužili vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov. V 54. min vystriedal v bránke Slovana otca Pavla Rybára syn Patrik. Tí sa postarali o unikátny zápis, keď v jednom stretnutí sa na ľade objavili v jednom tíme otec a syn. Po minúte si Rybár mladší pripísal aj premiérový zákrok. Na ľade chýbalo väčšie nasadenie, Slovan však s prehľadom kontroloval hru.

Historická premiéra Rybárovcov
Slovenská hokejová extraliga si v stredu pripísala ďalšiu zaujímavosť, keď sa v drese bratislavského Slovana objavili v zápase proti reprezentačnej dvadsiatke vystupujúcej ako HK Orange 20 otec a syn Pavol a Patrik Rybárovci. Stretnutie začal skúsený 39-ročný Pavol, v 54. min duelu ho vystriedal jeho o 22 rokov mladší potomok. Obaja už boli na súpiske Slovana v utorok v Nitre, vtedy však Patrik nedostal šancu. Prvýkrát v extralige sa tak v stredu stalo, že nastúpili priamo na ľade v zápase otec a syn. Patrik Rybár si počas pobytu na ľade pripísal dva úspešné zákroky, za ktoré si od prítomných divákov vyslúžil potlesk.

Doteraz ani v jednom extraligovom stretnutí na Slovensku nenastúpili otec a syn za jeden tím. Aj vzájomné súboje priamo na ľade medzi nimi sú ojedinelé. V najvyššej slovenskej súťaži došlo iba k jedinému, keď 28. novembra 2003 nastúpili proti sebe Róbert Pukalovič starší ako hráč Nitry a Róbert Pukalovič mladší v drese bratislavského Slovana. Otec Pukalovič sa vtedy na ľade ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave postavil na úvodné vhadzovanie, jeho syn bol síce v otváracej zostave, ale na buly bol Juraj Halaj. Slovan vtedy doma zvíťazil 5:1.

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po stredajšom vloženom dueli 30. kola:
 Poradie Mužstvo ZápasyVýhryVýhry po predĺženíPrehry po predĺženíPrehrySkóreBody1.HC Košice 3222523116:54782.HC 05 Banská Bystrica 3119327109:71653.HK Poprad 311642999:62584.HK mesta Zvolen 3213361096:80515.Dukla Trenčín3214221481:97486.HK 36 Skalica3213321495:95477.MHC Mountfield Martin3213141485:103458.HC Slovan Bratislava3212241489:84449.MsHK DOXXbet Žilina3110201972:963410.HK Nitra 329221979:1123311.HK Orange 20 190011824:931

SKOKY NA LYŽIACH-SP: V Kuopiu triumf domáceho Larinta
Britský Madron FC má po 11 prehrách skóre 2:227