04. februára 2011

HC Slovan prehráva po II. tretine nad Trenčínom 3:0

Vpravo: Dávid Skokan (HC Slovan Bratislava) v súboji o puk počas 51. kola hokejovej Slovnaft extraligy: HC Slovan Bratislava - Dukla TrenčínFoto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - ...

bez nazvu Vpravo: Dávid Skokan (HC Slovan Bratislava) v súboji o puk počas 51. kola hokejovej Slovnaft extraligy: HC Slovan Bratislava - Dukla TrenčínFoto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - 51. kolo:

HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 48. R. Konečný (R. Jarolín, Obdržálek)
Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Tománek (B. Bystrica) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bednár, Korba, 1900 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Vizváry, Bambúch, Kolba, Biro, Kubka - Lažo, M. Hudec, Sýkora - Tománek, Miroslav Hlinka, Hvila - Weissmann, Šechný, Kútny - Rumpel, Češík, Petro

Skalica: Lakosil - Škadra, Gründling, Jankovič, Kloz, Gula, P. Kumstát, Magušin, M. Školiak - Kutálek, Lušňák, T. Višňovský - R. Konečný, R. Jarolín, Obdržálek - Kutálek, Holovič, Šátek - Štepán, Lantoš, J. Jurík

Diváci v Banskej Bystrici nevideli príliš atraktívny hokej. V prvej tretine sa šance dali porátať na jednej ruke. Za zmienku stála iba Štepánova príležitosť pred Šimonovičom v 4. min. Na opačnej strane o minútu neskôr sa po Weissmannovej prihrávke nepresadil v presilovke pred odkrytou bránkou Hlinka, keď Lakosil stihol vysunúť betón. V polovici prvej časti hry sa individuálne preštrikoval pred skalického brankára Tománek, ale gól si na svoje konto nepripísal, v šanci ho fauloval Višňovský.

Až v druhej tretine to na ľade miestami vrelo. V 21. min sa v dobrej príležitosti ocitol Lažo a v 22. min po tvrdej strele Kolbu od modrej čiary puk prešiel za Lakosila, no Holovič ho hokejkou vytiahol z bránkovej čiary. V 23. min strieľal Kubka, skalický brankár puk vyrazil, dostal sa k nemu Weissmann, ktorý pred poloprázdnou bránkou trafil iba bezmocného gólmana hostí. Skaličania sa postupne prebrali a v 27. min naznačil útočnú chuť obranca Gründling, ktorý z dvoch metrov zamestnal Šimonoviča. Najväčšie šance však spálili domáci v 28. min v hre štyroch proti štyrom. Najprv Tománek naservíroval puk ako na podnose Kútnemu, ktorý sa nepresadil a potom voľný Cebák z troch metrov opečiatkoval žŕdku. Chvíle hostí prišli v závere tretiny. V 35. min nemal šťastie zblízka Lantoš. V 38. min v oslabení Kutálek vysunul Jarolína, ktorý nevyužil samostatný nájazd a ani na dvakrát neprekonal Šimonoviča. Rovnako v oslabení sa nepresadil ani Jankovič, ktorý mieril do hornej žŕdky.

V tretej tretine sa domácim nedarilo, inkasovali gól v presilovej hre hostí. Domáci sa ubránili v troch hráčoch, ale v čase, keď naskočil hráč Banskej Bystrice na ľad, strieľal v 48. min od modrej čiary Jarolín a Konečný aj so šťastím tečoval puk za brankára Šimonoviča - 0:1. Tento moment napokon rozhodol o výsledku zápasu. V 50. min sa v oslabení predviedli hosťujúci Kutálek s Konečným, no Šimonovič im prekazil ďalšiu radosť. V závere domáci iba dokumentovali svoju nemohúcnosť, a to v 55. min Sýkorom, ktorý sa dostal z pravej strany pred Lakosila, ale neprekonal ho. V 57. min sa nepresadil vo vyloženej šanci ani Kútny. V posledných sekundách sa domáci dokonca nedostali ani k power-play a Skalica sa mohla tešiť z tesného víťazstva.

MsHK DOXXbet Žilina - HKm Zvolen 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Góly: 22. Vala (Petruška, Rataj) - 24. Zuzin (Michal Chovan), 25. Kovář (Hranáč, L. Jurík), 39. M. Trochta (Michal Chovan)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Návratek, 980 divákov

Žilina: Murín - Krčula, Dlouhý, Ftorek, Heš, Rúfus, Milovanovič, Grill, Leško - Hájnik, Hreus, Valášek - V. Nemec, Horský, M. Kokavec - Petruška, Rataj, Vala - Stupka, Troliga, Drevenák

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Kučný, J. Valach, Hranáč - Zuzin, Marek Haščák, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, V. Baláž - P. Barinka, M. Trochta, Levinskij - V. Škoda, M. Jurík, Otčenáš, od 21. min Méry

Od úvodných minút videli diváci len veľmi priemerný hokej. Hostia sa dostávali do tempa od 7. min pri vylúčení domáceho Stupku, strelecky boli aktívnejší, ale Žilinčanov viackrát podržal brankár Murín. Hokejovo príťažlivejšia bola druhá tretina, keď domáci pri vylúčení Mareka Haščáka išli do vedenia gólom Valu, ktorému nezištne prihrával Petruška - 1:0. Žilinčania sa však dlho netešili, v 24. min Zuzin vyrovnal a o jedenásť sekúnd Kovář po úniku zvýšil na 2:1 v prospech hostí. V 29. min bol vylúčený domáci obranca Dlouhý, skvelú streleckú príležitosť mal Rataj, no jeho strela skončila len na sieťke Škrečkovej svätyne. V 34. min mal dobrú príležitosť Hreus, tiež však nedal. Kapitán domácich bol v 38. min vylúčený za hákovanie a niečo po vyše pol minúte hostia strelili tretí gól. Žilinská obrana nechala Trochtovi dostatok priestoru na strelu a ten spomedzi kruhov prekonal Murína - 1:3.
Tretia tretina bola rovnako ako prvá hokejovo slabá. Príležitosť na skórovanie mali najskôr pri vylúčení Nemca za faul na Michala Chovana hostia, ale početnú výhodu nevyužili. Viac sa toho udialo pri vylúčení Zvolenčana Škodu v 52. min. Najskôr Petruška trafil zvolenskú žŕdku a v oslabení nevyšiel na druhej strane nájazd Kovářovi a Lukášovi Juríkovi, ktorého pokus zneškodnil domáci gólman Murín. V záverečných minútach sa už toho veľa neudialo a hostia si po piaty raz v tejto sezóne pripísali víťazstvo nad Žilinou.

Hlasy:
Július Pénzeš (tréner Žiliny): "Sme v takej situácii, v akej sme. Chceli sme v tomto zápase urobiť nejaký výsledok, pretože mužstvo už dlhšie nevyhralo a potrebujeme body. Žiaľ, napriek tomu, že to na tréningoch cítime, dostali sme dva góly po našich chybách v obrane. Našim hráčom chýba aj trochu šťastia, na hokejkách sa prejavuje určitá kŕčovitosť. V nedeľu hráme ešte proti dvadsiatke, čakajú nás ešte nejaké zápasy v základnej časti. Ja verím, že sa pred barážou chytíme, lebo potrebujeme výsledky pre naše sebavedomie."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Dnes sme boli lepším mužstvom. Žilinčania mali v bránke výborného Murína, ktorý v prvej tretine zlikvidoval 21 našich striel, celkovo za zápas 53. Som rád, že sme získali tri body. Stále bojujeme o pozíciu v play-off, čomu zodpovedala naša hra. Chcem ešte raz vyjadriť spokojnosť so ziskom troch bodov."

HK Nitra - HK Poprad 3:3 (2:2, 1:0, 0:1) po III. tretine, predlžuje sa
Góly: 17. Korhoň (T. Chrenko, Podstavek), 18. Marek Slovák (M. Kováčik, Ďurák), 22. Michal Novák (Podstavek, T. Chrenko) - 9. Škovira (Rogers, Suchý), 11. Klouda (Jasečko, Kuľha), 44. Lundberg (Wanvig, Škovira)

HC Košice - MHC Mountfield Martin 3:1 (2:0, 1:1) po II. tretine
Góly: 3. Miklík (J. Tabáček , Martin Frolík), 9. Andrašovský (Dravecký), 33. Zálešák (Kristek, Michel Miklík) - 29. Themár (Markovič, Važan)

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:2) po II. tretine
Góly: 13. Gašparovič (R. Tvrdoň), 28. Bolf, 32. Tybor (Gašparovič)

BIATLON-SP: Ekholmová po triumfe v šprinte novou líderkou
Mucha: Ak sa situácia nezmení, budem si hľadať nový klub