|
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
Nedeľa 19.1.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
Meniny má Drahomíra, Mário
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
Úvodná strana | Včera Archív správ Nastavenia |
|
Kontakt | Inzercia |
|
12. januára 2012
Hádzanári si chcú na ME vybojovať vstupenku do Londýna
Aj so slovenskými reprezentantmi sa v nedeľu začne v Srbsku záverečný turnaj 10. majstrovstiev Európy hádzanárov, ktorého zápasy sa od 15. - 29. januára 2012 budú hrať v štyroch srbských mestách ...
Zdieľať
BELEHRAD 12. januára (WEBNOVINY) - Aj so slovenskými reprezentantmi sa v nedeľu začne v Srbsku záverečný turnaj 10. majstrovstiev Európy hádzanárov, ktorého zápasy sa od 15. - 29. januára 2012 budú hrať v štyroch srbských mestách - Nový Sad, Vršac, Niš a Belehrad.
Slováci po absencii pred dvoma rokmi v Rakúsku opäť nebudú chýbať medzi elitou a na konto si pripíšu tretiu účasť na vrcholnom kontinentálnom podujatí po ME 2006 vo Švajčiarsku i ME 2008 v Nórsku, kde skončili bez bodu na poslednom 16. mieste. Zverenci trénera Zoltána Heistera postúpili na tohtoročný šampionát zásluhou 2. miesta vo 4. kvalifikačnej skupine za Švédmi a pred Čiernohorcami a Izraelčanmi. Srbi ako organizátori a Francúzi ako obhajcovia prvenstva mali zabezpečenú priamu účasť, z dvoch kvalifikačných fáz vzišlo zostávajúcich 14.
Na európskom šampionáte sa predstaví 16 tímov rozdelených do štyroch štvorčlenných základných skupín. Slováci sa pri júnovom žrebe dostali do belehradskej A-skupiny (dejisko Pionir Arena pre 8150 divákov) spolu s úradujúcimi vicemajstrami sveta Dánmi, Poliakmi a domácimi Srbmi.
"Sme outsideri skupiny, nemáme ani v jednom zápase čo stratiť. Nepôjdeme vopred prehrať, ale bez veľkých tlakov si chceme zahrať. Urobíme všetko preto, aby sme uspeli. Na majstrovstvách sveta vo Švédsku bol na nás vyvíjaný veľký tlak, najmä z médií, pomaly sme tam mali získať medailu. Nechcem, aby to tak bolo aj teraz, lebo malo to opačný efekt a zväzovalo nám to ruky. O sile Dánov netreba hovoriť, Srbi sú domáci, s Poľskom sa dá hrať. Nesmieme zabúdať, kde sme, akú máme základňu hráčov. Môžeme však mať dobrý deň, už sa nám to v minulosti podarilo, ale nemôžeme ísť s veľkými očami," uviedol dirigent slovenskej hry Peter Kukučka.
Tréner Heister si uvedomuje silnú konkurenciu
"Ciele sa nemenia a sú rovnaké ako na každom šampionáte. Chceme predvádzať kvalitné výkony a pokúsime sa postúpiť zo skupiny. Túžime sa presadiť v kvalitnej konkurencii," poznamenal k ambíciám Zoltán Heister, ktorý nemôže rátať s kvartetom zranených hráčov základného kádra (Paul, Cs. Szücs ml., M. Baláž, M. Volentics) a v nominácii po dohode s trénerom už dlhšie nefiguruje ani momentálne najlepší strelec mužskej Ligy majstrov František Šulc ml.
Kouča SR Zoltána Heistera teší prístup a nasadenie jeho zverencov vo finálnej fáze prípravy na ME. O konkrétnom cieli nehovoril. "Jedného - dvoch hráčov sme doteraz vždy vedeli nahradiť. Myslím si, že každé družstvo pocíti, keď mu vypadnú štyria - piati kľúčoví hráči. My nie sme výnimkou, ale verím, že sa nám podarilo dať dokopy najlepšiu zostavu a dokážeme našu silu ako v príprave proti Francúzsku či v iných minuloročných zápasoch," povedal Heister.
Dobrý zdravotný stav hráčov
"Zdravotný stav kádra je dobrý, jedine Mišo Kopčo má trošku narazenú ruku. Chalani pracujú s maximálnym nasadením a prístupom, každý z nich vie, o čo ide. Mentálne sme sa v porovnaní s podujatiami v nedávnej minulosti trošku posunuli ďalej, máme už niečo za sebou. V kolektíve prišlo k určitým výmenám, káder sme trochu omladili, sú v ňom aj tí, ktorí by mali tvoriť základ reprezentácie v budúcnosti. Treba nám ustáliť výkonnosť, aby neboli väčšie výkyvy. Blížiaci sa šampionát ukáže mentálnu silu kolektívu," skonštatoval 50-ročný kouč SR Zoltán Heister.
"Budem spokojný s tým, aby si každý, kto nám fandí, mohol povedať: chlapci urobili maximum, aby uspeli. Možno prehráme všetky tri zápasy v skupine o jeden gól, ale budeme bojovať, necháme tam dušu. Sami viete, že prehrať sa dá aj so cťou, ak je súper fakt lepší. Chceme ukázať dobrú hádzanú, chceme aj víťaziť, ale musíme byť realisti a zostať na zemi," doplnil Heister.
Hádzanári sa o šancu na OH pobijú
"Všetci vieme, čo je teraz v hre. Pokiaľ existuje šanca na účasť na olympiáde v Londýne, aj keď je teraz veľmi vzdialená a minimálna, my sa o ňu pobijeme. Chceme urobiť maximum a pokúsime sa viac-menej o nemožné," vyhlásil na štvrtkovej tlačovej konferencii obávaný slovenský kanonier Daniel Valo, jeden z lídrov vo výbere trénera Zoltána Heistera.
V opticky najľahšej B-skupine v Niši si zahrajú Nemecko, Švédsko, Macedónsko a Česko pod vedením slovenského kormidelníka Martina Liptáka. Francúzov vyžrebovali do papierovo najťažšieho "céčka" s dejiskom v Novom Sade k Maďarom, Španielom a Rusom. Reprezentanti krajiny galského kohúta sú držitelia tzv. "trojkoruny" (súčasne úradujúci majstri sveta, Európy a olympijskí víťazi), pred dvoma rokmi vo viedenskom finále ME v Rakúsku zdolali Chorvátov 25:21 (12:12). D-skupinu vytvoria vo Vršaci európsky vicemajster Chorvátsko, Nórsko, Island a Slovinsko.
V základnej skupine každý s každým
V základných skupinách sa hrá systémom každý s každým. Do ďalšej fázy turnaja, v ktorej sa vytvoria dve šesťčlenné skupiny, postúpia prvé tri tímy (spolu budú hrať družstvá z A- a B-skupiny, resp. z C- a D-skupiny). Vzájomné zápasy, ktoré odohrali postupujúce tímy v jednotlivých základných skupinách, sa budú započítavať.
Účasť v semifinále ME si vybojujú prvé dva tímy z oboch skupín štvrťfinálovej fázy, na ďalšie reprezentácie čakajú súboje o konečné umiestnenie. Finálový duel ME 2012 je na programe 29. januára v Beogradskej Arene v Belehrade (kapacita 20 000 divákov), kde zároveň v tento deň vyžrebujú II. fázu kvalifikácie MS mužov 2013 v Španielsku.
"Prostredie bude búrlivé, atmosféra bude napätá. Srbi majú dobré družstvo, základná šestka je vynikajúca. Lavičku majú trochu slabšiu, ale budeme hrať s nimi tretí zápas, uvidíme ako budú vládať. Poliaci sú dlhodobo vo svetovej špičke, súper je aj atraktívny aj dobrý. Na šampionáte vo Švédsku sme s nimi zohrali veľmi dobrý zápas, nešťastne sme ho však prehrali. Čo sa týka Dánov, o nich netreba veľa rozprávať. Boli tretí na ME, druhý na posledných MS, chalani hrajú v bundeslige a Kodaň hrá vynikajúco v Lige majstrov. Hádzaná je v ich krajine minimálne taká populárna ako futbal, majú širokú základňu - či u žien alebo u mužov," charakterizoval súperov v základnej skupine Zoltán Heister.
Miestenka na OH
Nový európsky šampión sa kvalifikuje na ME 2014 v Dánsku. Najlepšie tri tímy v konečnom poradí ME 2012 s výnimkou Francúzska (obhajca) a Španielska (organizátor) si zabezpečia priamy postup na MS 2013. Podujatie v Srbsku bude dôležité aj z hľadiska účasti na olympijských hrách. Majster Európy získa miestenku na OH 2012 do Londýna. Ak ním bude francúzsky obhajca, priamo sa kvalifikuje neúspešný finalista. Ďalšie dva tímy z ME 2012 postúpia na turnaje svetovej olympijskej kvalifikácie, do ktorej sa už z MS 2011 vo Švédsku prebojovali družstvá na 2. - 7. mieste konečného poradia. Toto európske sexteto tvoria Dánsko, Španielsko, Švédsko, Chorvátsko, Island a Maďarsko. Slovenským hádzanárom môže pri najpriaznivejšej zhode okolností stačiť na vybojovanie si štartu na olympijskom kvalifikačnom turnaji aj 10. priečka. Naopak, pri najnepriaznivejšom vývoji im postup nezaručí ani 4. pozícia.
Zloženie základných skupín na X. ME v hádzanej mužov v Srbsku (15. - 29. 1. 2012):
A-skupina (Belehrad): Poľsko, Dánsko, Srbsko, Slovensko
B-skupina (Niš): Nemecko, Švédsko, Česko, Macedónsko
C-skupina (Nový Sad): Francúzsko, Maďarsko, Španielsko, Rusko
D-skupina (Vršac): Chorvátsko, Nórsko, Island, Slovinsko
Program A-skupiny:
nedeľa 15. 1. 2012: Poľsko - Srbsko (18.15 h), Dánsko - Slovensko (20.15 h)
utorok 17. 1.: Slovensko - Poľsko (18.15), Srbsko - Dánsko (20.15)
štvrtok 19. 1.: Poľsko - Dánsko (18.15), Srbsko - Slovensko (20.15)
PROGRAM
základné skupiny 15. - 20. 1., štvrťfinálové skupiny 21. - 25. 1., semifinále a o 5. miesto 27. 1., finále, o 3. miesto 29. 1.
Konečná nominácia hádzanárov Slovenska na X. ME v Srbsku (15. - 29. 1. 2012):
brankári: Richard Štochl (Montpellier Agglomération HB/Fr.), Miloš Putera (TV 05/07 Hüttenberg/Nem.), Ladislav Kovačin (MŠK Považská Bystrica)
pivoti: Andrej Petro (DHC Rheinland Dormagen /Nem.), Michal Kopčo (Tatran Prešov), Peter Dudáš (HC SPORTA Hlohovec)
krídla: Martin Straňovský (Reale Ademar León/Šp.), Radoslav Antl (Tatran Prešov), Tomáš Urban (HC winLand Michalovce), Marek Mikéci (HC Štart Nové Zámky)
spojky: Daniel Valo (HSG Wetzlar/Nem.), Peter Kukučka (Kadetten Schaffhausen Handball/Švaj.), Ladislav Tarhai ml. (BSV Bern Muri/Švaj.), Oliver Rábek (HC Štart Nové Zámky), Patrik Hruščák (1. MHK Košice), Ľubomír Ďuriš (HC SPORTA Hlohovec)
Prehľad konečných umiestnení na predchádzajúcich európskych šampionátoch:
Konečné poradie na ME 2010 v Rakúsku: 1. Francúzsko, 2. Chorvátsko, 3. Island, 4. Poľsko, 5. Dánsko, 6. Španielsko, 7. Nórsko, 8. Česko, 9. Rakúsko, 10. Nemecko, 11. Slovinsko, 12. Rusko, 13. Srbsko, 14. Maďarsko, 15. Švédsko, 16. Ukrajina.
Konečné poradie ME 2008 v Nórsku: 1. Dánsko, 2. Chorvátsko, 3. Francúzsko, 4. Nemecko, 5. Švédsko, 6. Nórsko, 7. Poľsko, 8. Maďarsko, 9. Španielsko, 10. Slovinsko, 11. Island, 12. Čierna Hora, 13. Rusko, 14.Česko, 15. Bielorusko, 16. Slovensko.
Konečné poradie ME 2006 vo Švajčiarsku: 1. Francúzsko, 2. Španielsko, 3. Dánsko, 4. Chorvátsko, 5. Nemecko, 6. Rusko, 7. Island, 8. Slovinsko, 9. Srbsko a Čierna Hora, 10. Poľsko, 11. Nórsko, 12. Ukrajina, 13. Maďarsko, 14. Švajčiarsko, 15. Portugalsko, 16. Slovensko.
Konečné poradie ME 2004 v Slovinsku: 1. Nemecko, 2. Slovinsko, 3. Dánsko, 4. Chorvátsko, 5. Rusko, 6. Francúzsko , 7. Švédsko, 8. Srbsko a Č. Hora, 9. Maďarsko, 10. Španielsko ,11. Česko, 12. Švajčiarsko, 13. Island, 14. Portugalsko, 15. Ukrajina, 16. Poľsko.
Konečné poradie ME 2002 vo Švédsku: 1. Švédsko, 2. Nemecko, 3. Dánsko, 4. Island, 5. Rusko, 6. Francúzsko, 7. Španielsko, 8. Česko, 9. Portugalsko, 10. Juhoslávia, 11. Ukrajina, 12. Slovinsko, 13. Švajčiarsko, 14. Izrael, 15. Poľsko, 16. Chorvátsko.
Konečné poradie ME 2000 v Chorvátsku: 1. Švédsko, 2. Rusko, 3. Španielsko, 4. Francúzsko, 5. Slovinsko, 6. Chorvátsko, 7. Portugalsko, 8. Nórsko, 9. Nemecko, 10. Dánsko, 11. Island, 12. Ukrajina.
Konečné poradie ME 1998 v Taliansku: 1. Švédsko, 2. Španielsko, 3. Nemecko, 4. Rusko, 5. Juhoslávia, 6. Maďarsko, 7. Francúzsko, 8. Chorvátsko, 9. Litva, 10. Česko, 11. Taliansko, 12. Macedónsko.
Konečné poradie ME 1996 v Španielsku: 1. Rusko, 2. Španielsko, 3. Juhoslávia, 4. Švédsko, 5. Chorvátsko, 6. Česko, 7. Francúzsko, 8. Nemecko, 9. Rumunsko, 10. Maďarsko, 11. Slovinsko, 12. Dánsko.
Konečné poradie ME 1994 v Portugalsku: 1. Švédsko, 2. Rusko, 3. Chorvátsko, 4. Dánsko, 5. Španielsko, 6. Francúzsko, 7. Maďarsko, 8. Bielorusko, 9. Nemecko, 10. Slovinsko, 11. Rumunsko, 12. Portugalsko.
Slováci po absencii pred dvoma rokmi v Rakúsku opäť nebudú chýbať medzi elitou a na konto si pripíšu tretiu účasť na vrcholnom kontinentálnom podujatí po ME 2006 vo Švajčiarsku i ME 2008 v Nórsku, kde skončili bez bodu na poslednom 16. mieste. Zverenci trénera Zoltána Heistera postúpili na tohtoročný šampionát zásluhou 2. miesta vo 4. kvalifikačnej skupine za Švédmi a pred Čiernohorcami a Izraelčanmi. Srbi ako organizátori a Francúzi ako obhajcovia prvenstva mali zabezpečenú priamu účasť, z dvoch kvalifikačných fáz vzišlo zostávajúcich 14.
Na európskom šampionáte sa predstaví 16 tímov rozdelených do štyroch štvorčlenných základných skupín. Slováci sa pri júnovom žrebe dostali do belehradskej A-skupiny (dejisko Pionir Arena pre 8150 divákov) spolu s úradujúcimi vicemajstrami sveta Dánmi, Poliakmi a domácimi Srbmi.
"Sme outsideri skupiny, nemáme ani v jednom zápase čo stratiť. Nepôjdeme vopred prehrať, ale bez veľkých tlakov si chceme zahrať. Urobíme všetko preto, aby sme uspeli. Na majstrovstvách sveta vo Švédsku bol na nás vyvíjaný veľký tlak, najmä z médií, pomaly sme tam mali získať medailu. Nechcem, aby to tak bolo aj teraz, lebo malo to opačný efekt a zväzovalo nám to ruky. O sile Dánov netreba hovoriť, Srbi sú domáci, s Poľskom sa dá hrať. Nesmieme zabúdať, kde sme, akú máme základňu hráčov. Môžeme však mať dobrý deň, už sa nám to v minulosti podarilo, ale nemôžeme ísť s veľkými očami," uviedol dirigent slovenskej hry Peter Kukučka.
Tréner Heister si uvedomuje silnú konkurenciu
"Ciele sa nemenia a sú rovnaké ako na každom šampionáte. Chceme predvádzať kvalitné výkony a pokúsime sa postúpiť zo skupiny. Túžime sa presadiť v kvalitnej konkurencii," poznamenal k ambíciám Zoltán Heister, ktorý nemôže rátať s kvartetom zranených hráčov základného kádra (Paul, Cs. Szücs ml., M. Baláž, M. Volentics) a v nominácii po dohode s trénerom už dlhšie nefiguruje ani momentálne najlepší strelec mužskej Ligy majstrov František Šulc ml.
Kouča SR Zoltána Heistera teší prístup a nasadenie jeho zverencov vo finálnej fáze prípravy na ME. O konkrétnom cieli nehovoril. "Jedného - dvoch hráčov sme doteraz vždy vedeli nahradiť. Myslím si, že každé družstvo pocíti, keď mu vypadnú štyria - piati kľúčoví hráči. My nie sme výnimkou, ale verím, že sa nám podarilo dať dokopy najlepšiu zostavu a dokážeme našu silu ako v príprave proti Francúzsku či v iných minuloročných zápasoch," povedal Heister.
Dobrý zdravotný stav hráčov
"Zdravotný stav kádra je dobrý, jedine Mišo Kopčo má trošku narazenú ruku. Chalani pracujú s maximálnym nasadením a prístupom, každý z nich vie, o čo ide. Mentálne sme sa v porovnaní s podujatiami v nedávnej minulosti trošku posunuli ďalej, máme už niečo za sebou. V kolektíve prišlo k určitým výmenám, káder sme trochu omladili, sú v ňom aj tí, ktorí by mali tvoriť základ reprezentácie v budúcnosti. Treba nám ustáliť výkonnosť, aby neboli väčšie výkyvy. Blížiaci sa šampionát ukáže mentálnu silu kolektívu," skonštatoval 50-ročný kouč SR Zoltán Heister.
"Budem spokojný s tým, aby si každý, kto nám fandí, mohol povedať: chlapci urobili maximum, aby uspeli. Možno prehráme všetky tri zápasy v skupine o jeden gól, ale budeme bojovať, necháme tam dušu. Sami viete, že prehrať sa dá aj so cťou, ak je súper fakt lepší. Chceme ukázať dobrú hádzanú, chceme aj víťaziť, ale musíme byť realisti a zostať na zemi," doplnil Heister.
Hádzanári sa o šancu na OH pobijú
"Všetci vieme, čo je teraz v hre. Pokiaľ existuje šanca na účasť na olympiáde v Londýne, aj keď je teraz veľmi vzdialená a minimálna, my sa o ňu pobijeme. Chceme urobiť maximum a pokúsime sa viac-menej o nemožné," vyhlásil na štvrtkovej tlačovej konferencii obávaný slovenský kanonier Daniel Valo, jeden z lídrov vo výbere trénera Zoltána Heistera.
V opticky najľahšej B-skupine v Niši si zahrajú Nemecko, Švédsko, Macedónsko a Česko pod vedením slovenského kormidelníka Martina Liptáka. Francúzov vyžrebovali do papierovo najťažšieho "céčka" s dejiskom v Novom Sade k Maďarom, Španielom a Rusom. Reprezentanti krajiny galského kohúta sú držitelia tzv. "trojkoruny" (súčasne úradujúci majstri sveta, Európy a olympijskí víťazi), pred dvoma rokmi vo viedenskom finále ME v Rakúsku zdolali Chorvátov 25:21 (12:12). D-skupinu vytvoria vo Vršaci európsky vicemajster Chorvátsko, Nórsko, Island a Slovinsko.
V základnej skupine každý s každým
V základných skupinách sa hrá systémom každý s každým. Do ďalšej fázy turnaja, v ktorej sa vytvoria dve šesťčlenné skupiny, postúpia prvé tri tímy (spolu budú hrať družstvá z A- a B-skupiny, resp. z C- a D-skupiny). Vzájomné zápasy, ktoré odohrali postupujúce tímy v jednotlivých základných skupinách, sa budú započítavať.
Účasť v semifinále ME si vybojujú prvé dva tímy z oboch skupín štvrťfinálovej fázy, na ďalšie reprezentácie čakajú súboje o konečné umiestnenie. Finálový duel ME 2012 je na programe 29. januára v Beogradskej Arene v Belehrade (kapacita 20 000 divákov), kde zároveň v tento deň vyžrebujú II. fázu kvalifikácie MS mužov 2013 v Španielsku.
"Prostredie bude búrlivé, atmosféra bude napätá. Srbi majú dobré družstvo, základná šestka je vynikajúca. Lavičku majú trochu slabšiu, ale budeme hrať s nimi tretí zápas, uvidíme ako budú vládať. Poliaci sú dlhodobo vo svetovej špičke, súper je aj atraktívny aj dobrý. Na šampionáte vo Švédsku sme s nimi zohrali veľmi dobrý zápas, nešťastne sme ho však prehrali. Čo sa týka Dánov, o nich netreba veľa rozprávať. Boli tretí na ME, druhý na posledných MS, chalani hrajú v bundeslige a Kodaň hrá vynikajúco v Lige majstrov. Hádzaná je v ich krajine minimálne taká populárna ako futbal, majú širokú základňu - či u žien alebo u mužov," charakterizoval súperov v základnej skupine Zoltán Heister.
Miestenka na OH
Nový európsky šampión sa kvalifikuje na ME 2014 v Dánsku. Najlepšie tri tímy v konečnom poradí ME 2012 s výnimkou Francúzska (obhajca) a Španielska (organizátor) si zabezpečia priamy postup na MS 2013. Podujatie v Srbsku bude dôležité aj z hľadiska účasti na olympijských hrách. Majster Európy získa miestenku na OH 2012 do Londýna. Ak ním bude francúzsky obhajca, priamo sa kvalifikuje neúspešný finalista. Ďalšie dva tímy z ME 2012 postúpia na turnaje svetovej olympijskej kvalifikácie, do ktorej sa už z MS 2011 vo Švédsku prebojovali družstvá na 2. - 7. mieste konečného poradia. Toto európske sexteto tvoria Dánsko, Španielsko, Švédsko, Chorvátsko, Island a Maďarsko. Slovenským hádzanárom môže pri najpriaznivejšej zhode okolností stačiť na vybojovanie si štartu na olympijskom kvalifikačnom turnaji aj 10. priečka. Naopak, pri najnepriaznivejšom vývoji im postup nezaručí ani 4. pozícia.
Zloženie základných skupín na X. ME v hádzanej mužov v Srbsku (15. - 29. 1. 2012):
A-skupina (Belehrad): Poľsko, Dánsko, Srbsko, Slovensko
B-skupina (Niš): Nemecko, Švédsko, Česko, Macedónsko
C-skupina (Nový Sad): Francúzsko, Maďarsko, Španielsko, Rusko
D-skupina (Vršac): Chorvátsko, Nórsko, Island, Slovinsko
Program A-skupiny:
nedeľa 15. 1. 2012: Poľsko - Srbsko (18.15 h), Dánsko - Slovensko (20.15 h)
utorok 17. 1.: Slovensko - Poľsko (18.15), Srbsko - Dánsko (20.15)
štvrtok 19. 1.: Poľsko - Dánsko (18.15), Srbsko - Slovensko (20.15)
PROGRAM
základné skupiny 15. - 20. 1., štvrťfinálové skupiny 21. - 25. 1., semifinále a o 5. miesto 27. 1., finále, o 3. miesto 29. 1.
Konečná nominácia hádzanárov Slovenska na X. ME v Srbsku (15. - 29. 1. 2012):
brankári: Richard Štochl (Montpellier Agglomération HB/Fr.), Miloš Putera (TV 05/07 Hüttenberg/Nem.), Ladislav Kovačin (MŠK Považská Bystrica)
pivoti: Andrej Petro (DHC Rheinland Dormagen /Nem.), Michal Kopčo (Tatran Prešov), Peter Dudáš (HC SPORTA Hlohovec)
krídla: Martin Straňovský (Reale Ademar León/Šp.), Radoslav Antl (Tatran Prešov), Tomáš Urban (HC winLand Michalovce), Marek Mikéci (HC Štart Nové Zámky)
spojky: Daniel Valo (HSG Wetzlar/Nem.), Peter Kukučka (Kadetten Schaffhausen Handball/Švaj.), Ladislav Tarhai ml. (BSV Bern Muri/Švaj.), Oliver Rábek (HC Štart Nové Zámky), Patrik Hruščák (1. MHK Košice), Ľubomír Ďuriš (HC SPORTA Hlohovec)
Prehľad konečných umiestnení na predchádzajúcich európskych šampionátoch:
Konečné poradie na ME 2010 v Rakúsku: 1. Francúzsko, 2. Chorvátsko, 3. Island, 4. Poľsko, 5. Dánsko, 6. Španielsko, 7. Nórsko, 8. Česko, 9. Rakúsko, 10. Nemecko, 11. Slovinsko, 12. Rusko, 13. Srbsko, 14. Maďarsko, 15. Švédsko, 16. Ukrajina.
Konečné poradie ME 2008 v Nórsku: 1. Dánsko, 2. Chorvátsko, 3. Francúzsko, 4. Nemecko, 5. Švédsko, 6. Nórsko, 7. Poľsko, 8. Maďarsko, 9. Španielsko, 10. Slovinsko, 11. Island, 12. Čierna Hora, 13. Rusko, 14.Česko, 15. Bielorusko, 16. Slovensko.
Konečné poradie ME 2006 vo Švajčiarsku: 1. Francúzsko, 2. Španielsko, 3. Dánsko, 4. Chorvátsko, 5. Nemecko, 6. Rusko, 7. Island, 8. Slovinsko, 9. Srbsko a Čierna Hora, 10. Poľsko, 11. Nórsko, 12. Ukrajina, 13. Maďarsko, 14. Švajčiarsko, 15. Portugalsko, 16. Slovensko.
Konečné poradie ME 2004 v Slovinsku: 1. Nemecko, 2. Slovinsko, 3. Dánsko, 4. Chorvátsko, 5. Rusko, 6. Francúzsko , 7. Švédsko, 8. Srbsko a Č. Hora, 9. Maďarsko, 10. Španielsko ,11. Česko, 12. Švajčiarsko, 13. Island, 14. Portugalsko, 15. Ukrajina, 16. Poľsko.
Konečné poradie ME 2002 vo Švédsku: 1. Švédsko, 2. Nemecko, 3. Dánsko, 4. Island, 5. Rusko, 6. Francúzsko, 7. Španielsko, 8. Česko, 9. Portugalsko, 10. Juhoslávia, 11. Ukrajina, 12. Slovinsko, 13. Švajčiarsko, 14. Izrael, 15. Poľsko, 16. Chorvátsko.
Konečné poradie ME 2000 v Chorvátsku: 1. Švédsko, 2. Rusko, 3. Španielsko, 4. Francúzsko, 5. Slovinsko, 6. Chorvátsko, 7. Portugalsko, 8. Nórsko, 9. Nemecko, 10. Dánsko, 11. Island, 12. Ukrajina.
Konečné poradie ME 1998 v Taliansku: 1. Švédsko, 2. Španielsko, 3. Nemecko, 4. Rusko, 5. Juhoslávia, 6. Maďarsko, 7. Francúzsko, 8. Chorvátsko, 9. Litva, 10. Česko, 11. Taliansko, 12. Macedónsko.
Konečné poradie ME 1996 v Španielsku: 1. Rusko, 2. Španielsko, 3. Juhoslávia, 4. Švédsko, 5. Chorvátsko, 6. Česko, 7. Francúzsko, 8. Nemecko, 9. Rumunsko, 10. Maďarsko, 11. Slovinsko, 12. Dánsko.
Konečné poradie ME 1994 v Portugalsku: 1. Švédsko, 2. Rusko, 3. Chorvátsko, 4. Dánsko, 5. Španielsko, 6. Francúzsko, 7. Maďarsko, 8. Bielorusko, 9. Nemecko, 10. Slovinsko, 11. Rumunsko, 12. Portugalsko.