19. februára 2013

Good Angels vyhrali prvý zápas play-off EL proti Salamance

Basketbalistky Good Angels Košice v utorňajšom prvom stretnutí play-off Euroligy 2012/2013 zdolali španielsky tím Perfumerías Avenida Salamanca 82:68 (43:35) a v sérii hranej na dve víťazstvá ujali sa ...

good angels kosice perfumerias aveni KOŠICE 19. februára (WEBNOVINY) - Basketbalistky Good Angels Košice v utorňajšom prvom stretnutí play-off Euroligy 2012/2013 zdolali španielsky tím Perfumerías Avenida Salamanca 82:68 (43:35) a v sérii hranej na dve víťazstvá ujali sa vedenia 1:0.

Druhý zápas je na programe v piatok 22. 2. v Salamance (20.30). Prípadný tretí duel bude znova v Infiniti aréne v stredu 27. februára.

Úspešnejší z dvojice sa kvalifikuje na záverečný turnaj Final Eight do ruského Jekaterinburgu (18. - 24. marca 2013).

Obrazom: Good Angels Košice - Perfumerías Avenida Salamanca

Play-off EL basketbalistiek 2012/2013 - prvý zápas - utorok (hrá sa na dve víťazstvá):

Good Angels Košice (SR) - Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) 82:68 (24:17, 19:18, 20:15, 19:18) - stav série 1:0

Zostava a body Košíc: Piersonová 23, Quigleyová 21, Bojovičová 11, Kupčíková a Kulichová po 4 (Krivačevičová 14, Lacyová 4, Sverrisdóttirová 1)
Najviac bodov Salamancy: Currieová a Šulčiute (3 trojky) po 15, Fernándezová 13, Willinghamová 12
TH: 12/10 - 14/13, fauly: 19 - 21, trojky: 2 - 5

Košičanky mali vydarený vstup do stretnutia, vďaka trojke Quigleyovej v 2. min viedli už 8:0.

Rovnaká hráčka sa tentoraz dvojbodovým košom postarala o prvý dvojciferný náskok majsteriek SR - 18:8 v 7. min.

Good Angels zdobila v prvom polčase vynikajúca úspešnosť streľby (55,6 %), z ktorej pramenil aj výrazný 15-bodový štyri minúty pred veľkou prestávkou - 39:24. Salamanca z neho však ešte do konca prvej polovice duelu ukrojila takmer polovicu, Litovčanka Šulčiute trojkou zo záverečnej akcie znížila na 35:43.

Domáce basketbalistky si po obrátke rýchlo vypracovali dvojciferný náskok. V 28. min narástol odstup až na 17-bodový rozdiel (62:45) a o víťazkách duelu už v tých chvíľach nebolo pochýb.

Zverenky Maroša Kováčika si bez väčších problémov udržali bezpečné vedenie.

Hlasy:

Maroš Kováčik (tréner Košíc): "Podali sme výkon, ktorý kvalitou pripomínal naše vystúpenia v základnej časti Euroligy. Zahrali sme dobre ako tím. Súper to bol náročný a každú stratu koncentrácie využil na zníženie nášho náskoku."

Víctor Lapeňa (tréner Salamancy): "Bol to veľmi ťažký zápas. O všetkom rozhodla už úvodná desaťminútovka, ktorú lepšie zvládol domáci tím. Good Angels potvrdili, že majú veľmi kvalitné družstvo."