27. júna 2014
Radosť hráčov z Alžírska počas zápasu Alžírsko - Rusko na štadióne Arena de Baixada v brazílskej Curitibe vo štvrtok 26. júna 2014. Foto: TASR/AP Photo
Curitiba 27. júna (TASR) - Posledným šestnástym postupujúcim tímom do vyraďovacej fázy MS v Brazílii sa stali futbalisti Alžírska, ktorí vo štvrtok neskoro večer SEČ remizovali s Ruskom 1:1. Na hlavičku Kokorina zo 6. minúty odpovedal v 60. minúte podobným spôsobom Slimani a Rusi sa v záverečnom tlaku nezmohli ani na šancu.
V H-skupine boli už pred záverečným kolom istými osemfinalistami Belgičania, ktorí večerné rozuzlenie v G-skupine prisúdilo USA, Nemecko čakalo na svojho súpera z trojice Rusko, Alžírsko, Kórejská republika. V pondelok 30. júna sa o 22.00 SELČ Alžírčania stretnú s Nemeckom, v utorok je v Salvadore v rovnakom čase na programe súboj Belgičanov s USA.
Fotogaléria: MS vo futbale: Alžírsko - Rusko
Priebeh zápasu
MS vo futbale - zápas medzi Alžírskom a Ruskom na štadióne Arena de Baixada v brazílskej Curitibe vo štvrtok 26. júna 2014. Foto: TASR/AP
Rusi nastúpili prvýkrát na šampionáte v základe s Keržakovom, ale nie preto sa veľmi skoro ujali vedenia. Hrotový útočník Kokorin na rozdiel od zápasu s Belgickom premenil nenápadný ale pohotový Kambarovov center z krídla, keď zo 7 metrov hlavičkoval do siete úplne nekrytý. Rusi pôsobili aj ďalej presvedčivo a cieľavedomejšie, výborne vykrývali priestor a keďže ich kontry hrozili nebezpečenstvom, vyzerali aktívnejšie. Lenže ani oni si nevypracovali čistú šancu a na tú si diváci museli počkať do 28. minúty.
Vtedy tiež hlavou a tiež tesne za malým vápnom úplne voľný zakončoval Slimani, no Akinfejev parádne vyrazil. Vo svižnom zápase sa Alžírčania dostávali čoraz viac do rytmu i do náznakov príležitostí a v závere polčasu bol na konci druhej jedovatej štandardky opäť Slimani. Na druhej strane sa v šanci ocitol nevýrazný Keržakov, ale na prekonanie brankára mu chýbal krok.
Druhý polčas
Ruská fanúšička (uprostred) a alžírski fanúšikovia v hľadisku pred zápasom H-skupiny MS vo futbale 2014 Alžírsko - Rusko na štadióne Arena da Baixada v brazílskej Curitibe vo štvrtok 26. júna 2014. Foto: TASR/AP
Aj druhý polčas lepšie odštartovali Rusi, ktorí sa po dvoch minútach rútili v nádejnom a utešenom prečíslení a hoci ho nevyriešili optimálne, Samedov zakončoval s tutovej pozície. Následne ale už bolo vyrovnané, keď na center nedosiahol Akinfejev a jeho hrúbku potrestal vyrovnaním Slimani, ktorému hlavička spoza päťky do tretice vyšla.
Zápas ešte viac nabral na zaujímavosti, Rusi búšili do súpera s občasným ohrozením a súper hrozil v rýchlych kontrách. V dvoch dobrých pozíciách zaváhal Keržakov. V závere Rusi tlačili, ale do poriadnej šance sa už nedostali.
H-skupina, 3. kolo:
Alžírsko - Rusko 1:1 (0:1)
Góly: 60. Slimani - 6. Kokorin. Rozhodovali: Cakir - Duran, Ongun (Tur.), ŽK: Mesbah, Ghilas, (z lavičky Cadamuro) - Kozlov, Kombarov, 39.311 divákov.
Alžírsko: M'bolhi - Mandi, Belkalem, Halliche, Mesbah - Medjani Bentaleb - Feghouli, Brahimi (Yebda), Djabou (77. Ghilas) - Slimani (91. Soudani)
Rusko: Akinfejev – Kozlov, Berezuckij, Ignaševič, Kombarov – Glušakov (46. Denisov), Fajzulin - Samedov, Keržakov (81. Kanunnikov), Šatov (67. Dzagojev) – Kokorin
Tabuľka H-skupiny:
1. Belgicko 3 3 0 0 4:1 9
2. Alžírsko 3 1 1 1 6:5 4
----------------------------------
3. Rusko 3 0 2 1 2:3 2
4. Južná Kórea 2 0 1 2 3:6 1
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR