![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

Svetový deň Downovho syndrómu si pripomenieme 21. marca.
Viacerí predstavitelia európskej politiky sa v týchto dňoch prezentujú s ponožkami dvoch rôznych párov. Nepárne ponožky symbolizujú heslo "Byť odlišný je normálne" a majú za cieľ zvýšiť povedomie širokej verejnosti o Downovom syndróme.
S iniciatívou vyrukovala nadácia Jérôme Lejeune a organizácia World Youth Alliance. Francúzska nadácia, ktorá už od roku 1959 pomáha postihnutým touto chorobou, na internetovej stránke http://www.fondationlejeune.org/en/news/event/21-event/1070/europe-is -getting-mobilised-for-the-socksbattle4ds-operation zverejňuje fotografie a videá obyčajných ľudí, europoslancov a politikov, ktorí sa rozhodli pridať sa do kampane.

Buzek po zapojení sa do kampane "SocksBattle4DS" vyzval slovenského eurokomisára, aby sa tiež zapojil.
Šefčovič tak urobil ako prvý eurokomisár a ako uviedol, rozšíril túto kampaň na svojich kolegov v exekutíve EÚ - komisára pre susedskú politiku Johannesa Hahna a komisára pre vedu, výskum a inovácie Carlosa Moedasa. Kampaň preniesol aj na Slovensko, keď "ponožkovú výzvu" adresoval predsedovi NR SR Petrovi Pellegrinimu.
"Je veľa rodín, ktoré bojujú s touto chorobou. Preto by som chcel, aby sme si v tento deň pripomenuli všetkých ľudí s Downovým syndrómom a to, koľko lásky priniesli do našich rodín," uviedol Šefčovič vo svojom videodkaze v rámci kampane.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR