02. augusta 2024

Slovenský reprezentant v džude Márius Fízeľ prehral v 2. kole olympijského turnaja v Paríži v kategórii nad 100 kg a jeho pôsobenie pod piatimi kruhmi sa tak ...

paris_olympics_judo_13455 676x451 2.8.2024 (SITA.sk) - Slovenský reprezentant v džude Márius Fízeľ prehral v 2. kole olympijského turnaja v Paríži v kategórii nad 100 kg a jeho pôsobenie pod piatimi kruhmi sa tak končí. Nad sily rodáka z Košíc bol favorizovaný Uzbek Ališer Jusupov, bronzový medailista z uplynulých dvoch svetových šampionátov. Džudista zo Strednej Ázie porazil 25-ročného Slováka na ippon.

Viac o téme: Letná olympiáda v Paríži 2024

Fízeľ vyhral počas piatkového programu svoj úvodný duel. V 1.kole pri svojej premiére na olympiáde zvíťazil nad Gerardom Takayawom z Fidži na ippon a postaral sa tak o prvé víťazstvo slovenského džudistu na olympiáde od Atén 2004, keď Jozef Krnáč vo váhe do 66 kg získal striebornú medailu.

Zdroj: SITA.sk - Fízeľova cesta v Paríži sa končí, rodák z Košíc nestačil na favorizovaného Uzbeka Jusupova (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovenská plavkyňa Potocká mala na olympiáde vydarený začiatok, ale po rozplavbách skolabovala (foto)
Starostka Paríža Anne Hidalgová vyznamenala ukrajinských olympionikov, chcela tým prejaviť solidaritu počas vojny