Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

06. apríla 2020

Firma Apple začala vyrábať tvárové štíty aj pre zdravotníkov, jeden kus zmontujú do dvoch minút



Spoločnosť Apple začala vyrábať ochranné tvárové štíty pre zdravotníkov. Výkonný riaditeľ Tim Cook na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter v nedeľu uviedol, že ...



Zdieľať
virus_outbreak_printed_face_shields_63956 709117aabc4d4905ba68140c68b148b5 min 676x451 6.4.2020  - Spoločnosť Apple začala vyrábať ochranné tvárové štíty pre zdravotníkov. Výkonný riaditeľ Tim Cook na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter v nedeľu uviedol, že firma navrhla a začala vyrábať túto pomôcku.

Najskôr zdravotníci, potom svet



Týždenne chce vyprodukovať viac ako milión kusov, ktoré bude najprv posielať zdravotníkom v rámci USA a potom distribuovať do sveta.

Apple už oznámil, že do sveta pošle 20 miliónov tvárových masiek, ktoré majú pomôcť v boji proti šíreniu koronavírusu.



"Je to naozaj globálne úsilie. Neustále spolupracujeme s vládami na všetkých úrovniach, aby sme zabezpečili, že pomoc dorazí tam, kde ju najviac potrebujú," uviedol Cook.

Na výrobu používajú aj materiál z Číny


Potvrdil, že prvú zásielku plastových štítov doručili minulý týždeň do niektorých nemocníc v Silicon Valley. Na zmontovanie jedného kusu potrebujú menej ako dve minúty, pričom na výrobu používajú materiály z USA a Číny.

Nedostatok vybavenia a pomôcok hlásia zdravotníci z celého sveta. Pomôcť sa im rozhodli aj mnohé iné spoločnosti, napríklad aj z automobilového priemyslu.

Vo Veľkej Británii prisľúbilo približne 1400 majiteľov 3D tlačiarní, že svoje zariadenia využijú na produkciu tvárových štítov pre členov Národného zdravotníckeho systému (NHS).


Zdroj: Webnoviny.sk - Firma Apple začala vyrábať tvárové štíty aj pre zdravotníkov, jeden kus zmontujú do dvoch minút © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Slováci hackovali koronakrízu: uspeli nápady na odbremenenie zdravotníkov, predvídanie nakazených aj ľahší život v izolácii
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo kultúry chce pomôcť médiám, zriadilo pracovnú skupinu