![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
17. novembra 2014
Fíni sa priotrávili jedlom, v utorok hrajú proti Slovákom
Až šesť fínskych futbalistov pred utorkovým prípravným zápasom proti Slovensku v Žiline (17.00 h) malo v nedeľu úľavy v tréningu. Piatich futbalistov reprezentačného výberu Suomi ...
Zdieľať

Piatich futbalistov reprezentačného výberu Suomi postihli žalúdočné problémy spojené so zvracaním po návrate z kvalifikačného súboja z Budapešti, kde v piatok podľahli Maďarsku 0:1. Ide o päticu: Kari Arkivuo, Sebastian Sorsa, Veli Lampi, Sakari Mattila, Teemu Tainio, ktorí v nedeľu pod dohľadom fyzioterapeuta Jariho-Pekku Keurulainena iba ľahko vyklusávali.
Obranca ruského Tereku Groznyj Juhani Ojala má zranené koleno a podľa posledných informácií nebude v utorok k dispozícii. Podľa serveru YLE sa Fíni priotrávali z jedla, ale situácia sa pomaly zlepšuje. "Všetci by už mali normálne trénovať, ale chýba im sila, lebo stratili na hmotnosti," informoval YLE manažér fínskeho tímu Lennart Wangel pred pondelkovým tréningom.
Video: Slováci sú stopercentní, vyhrali aj v Macedónsku
Obranca Kari Arkivuo zo švédskeho tímu BK Häcken povedal: "Cítim sa už lepšie, ale som dosť zoslabnutý. Ak by sa hralo už v pondelok, určite by som nemohol nastúpiť."
Fínski futbalisti získali v doterajších štyroch zápasoch F-skupiny kvalifikácie ME 2016 iba 4 body a v tabuľke im patrí 4. miesto. Vzhľadom na slabé výsledky a už len malú šancu postúpiť na záverečný turnaj do Francúzska, sa objavili vo fínskych médiách informácie, že tréner Mixu Paatelainen to má nahnuté a že na poste reprezentačného trénera by ho mohla nahradiť jedna z fínskych futbalových legiend Jari Litmanen, resp. Sami Hyypiä.
Šéf fínskeho futbalu Pertti Alaja to po prehre v Maďarsku vylúčil. "Žiadne krízové stretnutie sa nekonalo. Mixu Paatelainen a hráči majú plnú dôveru," cituje YLE Perttiho Alaju.
Nominácia fínskej futbalovej reprezentácie na prípravný zápas proti Slovensku
- utorok 18. novembra o 17.00 h v Žiline
Brankári: Lukas Hradecky (Bröndby/Dán.), Niki Mäenpää (VVV Venlo/Hol.), Henrik Moisander (FC Lahti)
Obrancovia: Veli Lampi, Sebastian Sorsa (obaja HJK Helsinki), Kari Arkivuo (BK Häcken/Švéd.), Jere Uronen (IF Helsingborg/Švéd.), Joona Toivio (FK Molde/Nór.), Niklas Moisander (Ajax Amsterdam/Hol.) Jarkko Hurme (Odd Grenland/Nór.)
Stredopoliari: Perparim Hetemaj (Chievo Verona/Tal.), Tim Sparv (FC Midtjylland/Dán.), Markus Halsti (Malmö FF/Švéd.), Teemu Tainio (HJK Helsniki), Sakari Mattila (Aalesund/Dán.), Joni Kauko (FSV Frankfurt/Nem.), Roman Jeremenko (CSKA Moskva/Rus.), Kasper Hämäläinen (Lech Poznaň/Poľ.)
Útočníci: Teemu Pukki (Bröndby/Dán.), Riku Riski (Rosenborg Trondheim/Nór.), Joel Pohjanpalo (Fortuna Düsseldorf/Nem.), Eero Markkanen (Real Madrid Castilla/Šp.)