![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 1.4.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Hugo
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

O Červenom kapitánovi, nakrútenom podľa slovenského bestselleru Dominika Dána, festival píše ako o filme "so silnou réžiou, kde je každý pohyb presne vypočítaný, odkazy a skryté citáty nebijú do očí a dejové zvraty idú ruka v ruke s minimálnou hudbou a precíznou kamerou. To všetko robí s Červeného kapitána skutočnú lahôdku pre všetkých milovníkov poctivého krimitrilera."
Divácky najúspešnejšia snímka na Slovensku v tomto roku je zároveň posledným filmom, v ktorom si zahral legendárny česko-slovenský herec Ladislav Chudík. Divákom svoje majstrovstvo predviedol v postave kňaza Janetku. "Medzinárodná premiéra na 'A-čkovom' festivale je dôstojnou spomienkou na jeho pamiatku," uviedol režisér a producent Michal Kollár.
Účasť na festivale v Tallinne prináša Červenému kapitánovi aj pozoruhodné prvenstvo na Slovensku, kde sa producenti pravidelne snažia o podporu Audiovizuálneho fondu. "Je to prvýkrát, čo sa fondom podporený film slovenského režiséra stal kinohitom a zároveň súťaží na medzinárodnom festivale kategórie A," konštatovala Jana Kluková a podčiarkla: "Spojenie silného diváckeho úspechu a pozitívnej reakcie festivalov je vzácne".
Červený kapitán bude v rámci Black Nights súťažiť s ďalšími 12 snímkami, medzi nimi je britský film The White King v hlavnej úlohe s Jonathanom Pryceom.
Slovenskí a českí fanúšikovia krimitrilera si prídu na svoje už začiatkom novembra, kedy na trh prichádza bonusové DVD a limitovaná edícia Blu Ray. "Dali sme si záležať. Okrem samotného filmu je k dispozícii množstvo bonusov, kde sa hovorí aj o pozadí príbehu Červeného kapitána," prezradil režisér.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR