![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
31. októbra 2024
Fico viní opozíciu z protištátnej činnosti a tvrdí, že vytvára tlak na odobratie eurofondov Slovensku
Tagy: Eurofondy Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS) Opozícia Plán obnovy a odolnosti SR
Predseda vlády SR Robert Fico sa domnieva, že prichádza obdobie, kedy sa Slovenská republika bude musieť zaoberať protištátnou činnosťou opozičných politikov, ktorá vážne ...
Zdieľať

Premiér to skonštatoval v reakcii na vyplatenie takmer 800 miliónov eur z Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti Slovensku. To je podľa neho veľkým víťazstvom vládnej koalície a obrovskou porážkou opozície.
„Opozícia vytvára permanentný tlak na orgány Európskej únie, aby boli Slovensku odobraté európske fondy a aby nečerpalo finančné zdroje z plánu obnovy. Ide o protištátnu činnosť opozície, ktorej cieľom je bez ohľadu na dôsledky pre Slovenskú republiku poškodiť vládu SR," vyhlásil Fico.
Opozícii podľa premiéra nepomohla ani Správa a právnom štáte na Slovensku, ktorú vydala Európska komisia a na negatívnom obsahu ktorej sa opozícia a opozičné médiá priamo podieľali.
„Suverénny a aktívny prístup vlády zabezpečil, že Európska komisia musela uznať neobjektívnosť tejto správy a vziať na vedomie objektívne informácie poskytnuté vládou SR z relevantných zdrojov," dodal Fico.
Európska komisia vypláca Slovensku štvrtú platbu vo výške 799 miliónov eur v rámci Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti. Štvrtá platba sa vypláca vo forme grantov, bez predbežného financovania.
Tak, ako v prípade všetkých členských štátov, aj pre Slovensko podľa komisie platí, že platby v rámci plánu obnovy sú založené na výkonnosti a závisia od realizácie konkrétnych reforiem a investícií, ktoré si štáty stanovili vo svojich plánoch obnovy.
Zdroj: SITA.sk - Fico viní opozíciu z protištátnej činnosti a tvrdí, že vytvára tlak na odobratie eurofondov Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Tagy: Eurofondy Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS) Opozícia Plán obnovy a odolnosti SR
<< predchádzajúci článok
Zomrela česká divadelná legenda, hrala v Princezne so zlatou hviezdou na čele
Zomrela česká divadelná legenda, hrala v Princezne so zlatou hviezdou na čele