02. septembra 2016
Na archívnej snímke predseda vlády SR Robert Fico Foto: TASR - Martin BaumannBrusel 2. septembra (TASR) - Neformálny summit EÚ v Bratislave, ktorý sa bude konať 16. septembra, možno považovať za začiatok "
Bratislavského procesu", širšieho rámca rokovaní lídrov EÚ, ktoré budú na budúci rok pokračovať na Malte a ukončia sa v Ríme počas osláv 60. výročia podpisu Rímskych zmlúv. Uviedol to dnes slovenský premiér Robert Fico po rokovaniach s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom v Bruseli, ktoré boli zamerané na prípravu bratislavského summitu.
Tusk predtým upozornil, že neformálny summit EÚ v Bratislave prichádza vo veľmi zložitom období pre Európu. Bratislava je podľa neho vhodné miesto na naštartovanie procesu sebareflexie pre lídrov Európskej únie.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR