![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
14. februára 2016
Fico: Ľudia si vyberú, či chcú dvojkoalíciu so Smerom alebo zlepenec
Tagy: parlamentné voľby 2016
Na snímke predseda strany Smer-SD a premiér SR Robert Fico počas príhovoru.
Zdieľať

"Keď pozeráme na vývoj politickej scény, vyzerá to tak, že pravdepodobne sú dve alternatívy. Jedna je dvojkoalícia za účasti Smeru alebo široký zlepenec. Z týchto dvoch alternatív by bolo lepšie, keby vznikla stabilná dvojčlenná koalícia, ktorá dá priestor na to, aby Slovensko mohlo pokračovať ďalej," vyhlásil Fico s tým, že stabilná vláda je potrebná aj pre slovenské predsedníctvo v Rade EÚ, aj vzhľadom na problém s migráciou.
Dvojkoalíciu si vie Fico predstaviť so štandardnými politickými stranami. Spomenul KDH a Most-Híd, ktoré majú hodnoty. Zdôraznil, že Smer-SD sa hlási k sociálnej demokracii a uznáva úlohu štátu. "Z tohto pohľadu pozeráme na iné strany," poznamenal s tým, že KDH má jasné ideologické hodnoty, Most-Híd sa podľa Fica profiluje ako liberálno-konzervatívna strana s naznačenými hodnotami.
Spomenul aj #Sieť, v ktorej sa podľa Fica jednotliví kandidáti na listine ani nepoznajú. Nazdáva sa, že ak by im predložili hodnotovú tému, ako napríklad otázku interrupcií, poslanecký klub by sa mohol rozpadnúť a to nie je pre vládu dobré.
Stabilitu poslaneckého klubu považuje Fico za dôležitú pre stabilitu vlády. "Len štandardné strany dávajú väčšiu záruku, že parlamentná väčšina sa udrží," uviedol. Zároveň zopakoval, že z povolebných rozhovorov nevylučuje nikoho.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
Tagy: parlamentné voľby 2016
Súvisiace články:




