![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 22.4.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Slavomír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
05. apríla 2015
Febiofest ponúkne najmä filmové novinky, ale aj dokument o P.Demitrovi
V roku 1974 sa narodil slovenský hokejista Pavol Demitra. Jeho posledným pôsobiskom pred tragickou smrťou (zahynul pri havárii lietadla) bola Kontinentálna hokejová liga (KHL). Hral za Lokomotiv Jaroslavľ. Zomrel 7.9.2011

"Medzi vybranými filmami sa nachádzajú aktuálne novinky, začíname v pondelok 13. apríla s filmom Cesta ven v réžii Petra Václava, ktorý sa stal absolútnym víťazom tohtoročných Českých levov. Utorok, 14. apríl, sa bude niesť v znamení posledného filmu legendy slovenských dokumentárnych filmov Pavla Barabáša a jeho filmu Suri, ktorý návštevníkov zavedie k unikátnemu africkému kmeňu na etiópsko-sudánskej hranici," uviedla Nina Rusková z KaSS Prievidza.
Ako pokračovala, v stredu 15. apríla je na programe česko-slovenský dokument od režiséra Martina Štrbu - Vlna vs. Breh, o výnimočnej generácii slovenských fotografov, ktorí sa začiatkom 80. rokov stretli na pražskej FAMU. "Zároveň sa diváci môžu tešiť aj na ocenené filmy v rámci súťažnej sekcie krátkych filmov, kde sa popri hraných, dokumentárnych i animovaných snímkach zo štyroch krajín stredoeurópskeho regiónu objavia aj snímky z hosťujúcej krajiny, ktorou je Bielorusko," priblížila.
Prievidzskú časť festivalu uzavrie 16. apríla dokument o živote slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru s názvom 38 pod režisérskou taktovkou Daniela Dangla.
V poradí 22.ročník filmového festivalu Febiofest ponúka viac ako 100 filmov v 12 sekciách. Z Bratislavy sa koncom marca presunul do Trenčína, v apríli ho diváci mohli a môžu navštíviť okrem Prievidze ešte v Banskej Bystrici, Kežmarku, Košiciach, Leviciach, Martine, Prešove a Trnave. Viac informácií o festivale nájde verejnosť na internetových stránkach www.kasspd.sk, www.facebook.com/FilmovyKlub93 alebo www.febiofest.sk.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR