![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
27. novembra 2019
Exprezidenta Jimmyho Cartera prepustili z nemocnice
Na archívnej snímke Jimmy Carter.
Zdieľať

Podľa agentúry AP uviedla, že Carter "sa teší na to, že si užije Deň vďakyvzdania doma v Plains, kde sa bude naďalej zotavovať".
Cartera (95) prijali v Emoryho univerzitnej nemocnici v Atlante v štáte Georgia 11. novembra. Zákrok lekári vykonali 12. novembra.
Carter utrpel 21. októbra pri páde zlomeninu panvovej kosti, v dôsledku ktorej ho aj krátko hospitalizovali a neskôr prepustili do domáceho ošetrenia. Krátko predtým utrpel menšie poranenie nad ľavým okom, ktoré mu zošili niekoľkými stehmi.
Demokrat Carter pôsobil v rokoch 1977 - 1981 ako 39. prezident USA. V marci 2019 sa stal najdlhšie žijúcim prezidentom v dejinách krajiny. Predstihol vtedy exprezidenta Georgea H. W. Busha, ktorý zomrel vlani v novembri vo veku 94 rokov a 171 dní.
Aj po odchode z Bieleho domu zostal Carter verejne aktívny a v roku 2002 mu udelili Nobelovu cenu mieru za činnosť v jeho organizácii Carterovo centrum.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
<< predchádzajúci článok
Politologička: Smer-SD chcel vzbudiť dojem výrazných zmien, ale nové mená neponúkol
Politologička: Smer-SD chcel vzbudiť dojem výrazných zmien, ale nové mená neponúkol