17. marca 2020

17.3.2020 - Lídri Európskej únie sa v utorok večer dohodli prostredníctvom telekonferencie na vyhlásení zatiaľ 30-dňového zákazu vstupu na územie členských krajín EÚ, Nórska, Švajčiarska, Islandu a Veľkej Británie, z ktorého budú existovať výnimky iba "
vo veľmi, veľmi obmedzenom rozsahu".
V utorok neskoro večer o tom informovala nemecká kancelárka Angela Merkelová. Nemecko podľa kancelárky tento zákaz začína s okamžitou platnosťou aplikovať.
Lídri členských krajín EÚ sa okrem toho podľa Merkelovej dohodli na potrebe zaistiť možnosť dopravy v pohraničných pásmach pre ľudí, ktorí dochádzajú do práce do susednej krajiny, a tiež na potrebe ponechať otvorené hranice pre dopravu tovaru.
Merkelová zdôraznila, že už teraz je isté, že situácia okolo epidémie koronavírusu bude mať "
veľmi, veľmi vážne dôsledky" na hospodárstvo európskych krajín.
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia vyhlási zákaz vstupu na svoje územie, očakávajú sa vážne dôsledky na hospodárstvo © SITA Všetky práva vyhradené.