25. októbra 2024

Európska liga: Manchester United remizoval s Fenerbahce 1:1, na čele je Lazio Rím

Červení diabli viedli v Istanbule od 15. minúty po góle Christiana Eriksena. Krátko po zmene strán dokázal vyrovnať domáci útočník Youssef En Nesyri.

Futbalisti Manchestru United remizovali vo štvrtkovom zápase 3. kola ligovej fázy Európskej ligy na pôde Fenerbahce Istanbul 1:1. Stopercentní sú po troch kolách EL hráči Lazia Rím, ktorí sú na čele tabuľky s deviatimi bodmi pred Tottenhamom Hotspur a RSC Anderlecht.

"Červení diabli" viedli v Istanbule od 15. minúty po góle Christiana Eriksena. Krátko po zmene strán dokázal vyrovnať domáci útočník Youssef En Nesyri. Mužstvo z Old Traffordu zaznamenalo tretiu remízu v tohtoročnej edícii EL, bez prehry je naďalej aj Fenerbahce, ktorého kouč Jose Mourinho sledoval duel od 58. minúty iba z tribúny.

Na čele sa udržali hráči Lazia Rím, ktorí zvíťazili na ihrisku Twente Enschede 2:0. Účastník Serie A hral od 11. minúte proti desiatim po tom, čo videl červenú kartu domáci brankár Lars Unnerstall. Ešte pred prvou prestávkou rozhodol duel Pedro Rodriguez a triumf "biancocelesti" poistil v 87. minúte Gustav Isaksen.

Hráči Viktorie Plzeň remizovali na ihrisku gréckeho PAOK Solún 2:2. Tretí tím uplynulého ročníka českej najvyššej súťaže stratil v závere stretnutia dvojgólové vedenie. Domáci dokázali potrestať vylúčenie Sampsona Dweha a po góloch Tarika Tissoudaliho a Rahmana Babu získali svoj prvý bod v tomto ročníku. Český zástupca má na konte tri remízy, od 60. minúty hral v drese hostí aj slovenský krídelník Erik Jirka. Prvú prehru v novom ročníku zaznamenal český vicemajster Slavia Praha. "Zošívaní" prehrali v španielskom Bilbau 0:1 po góle Nica Williamsa.

Bez prehry je naďalej Ajax Amsterdam. Najúspešnejší holandský klub triumfoval na pôde FK Karabach 3:0. Výrazne k tomu dopomohlo, že domáci hrali od 15. minúty bez vylúčeného Julia Romaa. Početnú výhodu využil po polhodine hry Kenneth Taylor, ku ktorému sa v závere pridali Wout Weghorst a Chuba Akpom. Ajax má po troch dueloch na konte sedem bodov.

Rovnaký počet má aj Eintracht Frankfurt, ktorý po remíze a víťazstve potvrdil úlohu favorita s lotyšským RFS Riga, zdolal ho 1:0 gólom Huga Larssona. Identickú bilanciu má aj dánsky FC Midtjylland po víťazstve nad Royale Union Sain-Gilloise 1:0.

Prvý trojbodový zápis zaznamenali hráči AS Rím, ktorí zdolali Dynamo Kyjev 1:0. Ako jediný sa presadil v 23. minúte proti svojim krajanom ukrajinský útočník Arťom Dovbyk, ktorý premenil pokutový kop. Dynamo je po troch dueloch bez bodu a streleného gólu.

3. kolo ligovej fázy EL:

Athletic Bilbao - SK Slavia Praha 1:0 (1:0)

Góly: 33. N. Williams

FC Porto - TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (1:0)

Góly: 45.+2 Djalo, 75. Samu

FC Twente Enschede - Lazio Rím 0:2 (0:1)

Góly: 35. Pedro, 87. Isaksen. ČK: 11. Unnerstall (Twente)

Fenerbahce Istanbul - Manchester United 1:1 (0:1)

Góly: 49. En Nesyri - 15. Eriksen

Malmö FF - Olympiacos Pireus 0:1 (0:1)

Góly: 30. El Kaabi

Olympique Lyon - Besiktas Istanbul 0:1 (0:0)

Góly: 71. Fernandes

Glasgow Rangers - FCSB 4:0 (2:0)

Góly: 31. a 55. Černý, 10. Lawrence, 71. Igamane

RSC Anderlecht - Ludogorec Razgrad 2:0 (0:0)

Góly: 67. Edozie, 90.+5. Dreyer. ČK: 30. Vidal (Ludogorec)

Tottenham Hotspur - AZ Alkmaar 1:0 (0:0)

Góly: 52. Richarlison (z 11 m)

AS Rím - FC Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)

Góly: 23. Dovbyk (z 11 m)

Ferencváros Budapešť - OGC Nice 1:0 (1:0)

Góly: 15. Bombito (vlastný). ČK: 84. Rosario (Nice)

Eintracht Frankfurt - FK RFS Riga 1:0 (0:0)

Góly: 79. Larsson

FK Karabach - Ajax Amsterdam 0:3 (0:1)

Góly: 36. Taylor, 74. Weghorst, 77. Akpom. ČK: 16. Romao, 79. Cafarqulijev po druhej ŽK (obaja Karabach)

Maccabi Tel Aviv - Real Sociedad San Sebastian 1:2 (0:1)

Góly: 82. Turgeman - 19. Pacheco, 64. Gomez. ČK: 88. Davida (Maccabi) po druhej ŽK

FC Midtjylland - Royale Union Saint-Gilloise 1:0 (1:0)

Góly: 18. Diao

PAOK Solún - FC Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)

Góly: 84. Tissoudali, 90.+3 Baba - 31. Havel, 39. Vydra. ČK: 70. Dweh (Plzeň) po druhej ŽK

/E. Jirka hral od 60. minúty, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

Európska liga: Ten Haga remíza sklamala, Mourinho kritizoval rozhodcu
NOMINÁCIA na tohtoročný Nemecký pohár: Nováčikmi v národnom tíme sú Turan a Eliaš