24hod.sk    Gala

14. septembra 2007

Elton John venuje skladbu rozhodcovi finále MS 1966

Legendárny anglický spevák Elton John chce údajne skomponovať novú skladbu, ktorú venuje azerbajdžanskému futbalovému rozhodcovi Tofikovi Bachramovovi. Elton John je známym milovníkom futbalu a ...

LONDÝN 14. septembra (WEBNOVINY) - Legendárny anglický spevák Elton John chce údajne skomponovať novú skladbu, ktorú venuje azerbajdžanskému futbalovému rozhodcovi Tofikovi Bachramovovi. Elton John je známym milovníkom futbalu a stále nezabudol na finálový zápas majstrovstiev sveta 1966, v ktorom Anglicko zdolalo 4:2 po predĺžení Nemecko. Vo Wembley vtedy hlavný rozhodca Dienst uznal v predĺžení po konzultácii s asistentom Bachramovom sporný tretí gól domácich z kopačky Hursta. O tomto presnom zásahu sa dodnes diskutuje, či lopta prešla za bránkovú čiaru alebo nie. Bachramov však bol až do svojej smrti presvedčený, že to gól jednoznačne bol. Ako jediný z rozhodcovského tria (tretím bol Slovák Karol Galba) však videl let lopty i miesto, kde dopadla. Elton John bude mať 23. septembra v Baku na Štadióne Tofika Bachramova koncert a pre túto príležitosť by chcel pripraviť špeciálnu skladbu.