![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Streda 12.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Gregor
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Ekotopfilm smeruje do Košíc
24. - 25.11 v OC Galéria tak budete mať možnosť vzhliadnuť tie najlepšie z víťazných filmov. Ak ani vám nie je ľahostajné, v akom prostredí žijete, neváhajte a príďte! ...
Zdieľať

Aktuálny ročník Ekotopfilmu je výnimočný hlavne tým, že festival zavíta do viac ako 50 miest po celom Slovensku. Špeciálnym karavanom chceme filmy priniesť čo najväčšiemu počtu divákov.
V Košiciach na návštevníkov čakajú pútavé filmy ako Vlčieho hory, Na úteku, Hodváb z Madagaskaru, Pestovateľské mestá a mnohé ďalšie, ktoré na premiére v Bratislave zožali veľký úspech.
Okrem pútavých filmov sme pripravili aj pestrý sprievodný program. Generálny partner Ekotopfilmu - spoločnosť Pivovary Topvar predstavili na festivale svoj nový program Prosperita. Tento program tvorí päť svetov, zameraných na šetrenie vodou, energiou, znižovanie odpadov, podporu malých podnikov a zodpovednú konzumáciu alkoholu.
S režisérom Štefanom Vaľom môžete diskutovať o jeho dokumente Príčiny povodní v Anglicku, ktorý príde predstaviť do Košíc. Dobrovoľníci v spolupráci s Červeným krížom si zase pripravili zaujímavú prednášku a ukážky poskytnutia prvej pomoci. V spolupráci so Slovnaftom a ich projektom Aj kvapka oleja sa ráta sme pre vás pripravili možnosť priniesť použitý kuchynský olej. Ten sa totiž dá oveľa efektívnejšie použiť. Aj vám sa v skriniach povaľujú staré mobily? Doneste nám ich! Zber starých telefónov je dlhodobou iniciatívou hlavného partnera junior festivalu Nadácie Orange, ktorou sa snaží spätne získať a ekologicky zlikvidovať čo najväčší počet mobilov.
Pripravili sme aj rôzne prezentácie eko produktov ako sú EcoHeart kefky, Organic shop predstaví exotické plodiny a semienka, Eco produkt ponúkne pestrú škálu svojich eko výrobkov a nebude chýbať ani Ekotopfilm shop.
V spolupráci so spoločnosťou ENVI-PAK čaká na deti a mládež pestrý program. Môžete sa tešiť na maľovanie, tvorbu z odpadu a súťaže.
Viac informácii nájdete na www.ekotopfilm.sk a na Facebooku.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR