![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
10. apríla 2012
Dvojdňový štrajk zastavil v Grécku námornú dopravu
Premávku lodných liniek na grécke ostrovy v utorok zastavil 48-hodinový štrajk, ktorý zrejme poznačí začiatok tohtoročnej turistickej sezóny a nadchádzajúce oslavy pravoslávnej Veľkej noci.
Zdieľať

Členovia odborového zväzu Panhelénska námornícka federácia (PNO) sa rozhodli pre nátlakovú akciu po tom, ako sa im s vládou nepodarilo dohodnúť na kompromise v otázke obmedzovania tradičných výhod. Odborári navyše tvrdia, že mnohí z námorníkov už niekoľko mesiacov nedostali mzdy.
Predstavitelia gréckeho turistického sektora sa snažili PNO bezúspešne presvedčiť, aby plánovaný štrajk odvolali alebo zmenili jeho termín, keďže jeho dôsledky by mohli byť "zničujúce".
Protest sa navyše koná len niekoľko dní pred veľkonočnými sviatkami, ktoré v Grécku pripadajú na nasledujúci víkend. Ochromená je aj doprava poľnohospodárskych produktov, od ktorých predaja je závislý najmä ostrov Kréta.