Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

04. februára 2009

Dvaja lídri z PricewaterhouseCoopers budú opäť ako jediní poznať víťazov najlepšie utajovaného hollywoodskeho hlasovania skôr, ako ktokoľvek iný.



Už po 75-ty krát bude proces sčítavania hlasov členov Akadémie filmových umení a vied, ktorí rozhodujú o držiteľoch Oscarov, zabezpečovať sčítací tím z PricewaterhouseCoopers (PwC).



Zdieľať
PwC tak slávi „diamantové výročie“, nakoľko od roku 1934 iba 12 predstaviteľov PwC viedlo hlasovací proces, vrátane súčasných lídrov, ktorými sú Brad Oltmanns a Rick Rosas. Oltmanns a Rosas budú ako jediní dvaja ľudia na svete poznať víťazov ceny Oscar, ešte pred živým vysielaním na ABC o 17 hodine východného času (20 hod východného času) v nedeľu 22. februára 2009.
 
Sid Ganis, Prezident akadémie filmových umení a vied povedal:
"Akadémia hrdo priznáva, že za posledných 75 rokov PricewaterhouseCoopers upevnil dôveru, integritu a tradície, ktoré zaobchádzanie s hlasmi určujúcimi víťazov Oscarov vyžaduje. Budeme veľmi radi, ak táto dlhodobá spolupráca bude pokračovať aj v nadchádzajúcich rokoch.“
 
Počas 75 rokov sa tento namáhavý proces nezmenil a ešte nikdy neprišlo k úniku informácií. Aby sa dosiahlo maximálne utajenie, Oltmanns a Rosas vedú skupinu účtovníkov viazaných tajomstvom, ktorí pracujú na tomto projekte na prísne utajenom mieste.


Brad Oltmanns uviedol:
"Tento rok je pre PricewaterhouseCoopers obzvlášť výnimočný, pretože sme oslávili 75. výročie našej spolupráce na sčítaní Oscarových hlasov udelených Akadémiou. Spolupráca PricewaterhouseCoopers s Akadémiou je pre firmu veľmi prestížna a napĺňa nás hrdosťou“
 
Tento rok to už bude 5. krát, čo bude Oltmann viesť sčítací tím.
 
Rick Rosas uviedol:
 
“Hoci technológia za posledných 75 rokov prudko napredovala, pracovníci spoločnosti PricewaterhouseCoopers nikdy nezmenili postup ručnej tabelácie hlasov, aby tak zabezpečili najvyššiu úroveň precíznosti, diskrétnosti a utajenia. Prehľad nami dosiahnutých úspechov demonštruje úroveň precíznosti a spoľahlivosti, ktorú naša firma prináša Akadémii. Bude pre nás veľkým potešením, ak bude táto dlhoročná tradícia pokračovať.
 
Pre Rosasa to bude už ôsmy rok, čo stojí  v čele hlasovacieho procesu Akadémie.

Ako celý proces hlasovania funguje
Hlasovacie lístky boli 26. decembra 2008 zaslané 5810 členom Akadémie, ktorý majú právo udeliť svoj hlas do 12. januára 2009. O deväť dní neskôr, 21. januára doručil tím konzultantov PricewaterhouseCoopers výsledky nominácií Akadémii, v rámci prípravy na ich slávnostné vyhlásenie, ktoré sa uskutoční 22. januára. Záverečné hlasovacie lístky budú odoslané dnes (28. januára 2009), pričom záverečné hlasovanie prebehne do 17. februára.
 
 
Všetky kompletne vyplnené hlasovacie lístky sú doručené spoločnosti PricewaterhouseCoopers. Vedúci hlasovania potom manuálne sčítajú odpovede podľa pravidiel Akadémie. Ako preventívne opatrenie budú pripravené dve identické kompletné sady obálok s menami víťazov, ktoré zamestnanci spoločnosti PricewaterhouseCoopers prepravia špeciálnou utajenou cestou. Ďalším preventívnym opatrením je učenie sa mien víťazov lídrami hlasovania z PwC naspamäť.  
 
Mená víťazov Oscarov sú držané v tajnosti až do chvíle, kedy budú výsledky oficiálne vyhlásené počas priameho televízneho prenosu. Počas vysielania zostanú Oltmanns a Rosas v zákulisí a odovzdajú obálky ohlasujúcim bezprostredne pred tým, ako vyjdú na javisko.
 
Niekoľko faktov zo 75 ročného sčítavania hlasov
  • 440,000+:  Približný počet hlasovacích lístkov, ktoré spoločnosť PricewaterhouseCoopers sčítala za 75 rokov svojej práce na tomto projekte.
 
  • 2,500+:  Počet obálok s menami víťazov. Obálkový systém bol zavedený až v roku 1941.
 
  • 1,700:  približný počet "človekohodín", ktoré spoločnosť PricewaterhouseCoopers strávila každý rok ručným počítaním a overovaním hlasovacích lístkov.
 
  • 34:  Počet partnerov spoločnosti PricewaterhouseCoopers, ktorí sa objavili v televíznom prenose od roku 1953 – rok, kedy bolo udeľovanie Oscarov prvýkrát uvedené v televíznom vysielaní. Partneri zvyčajne prišli na javisko pri odovzdávaní obálok – vo chvíli, keď zaznelo „obálku prosím“ – ale tá sa teraz odovzdáva len v zákulisí. Počas televízneho prenosu v roku 2008, boli Rick Rosas a Brad Oltmanns uvádzaní v krátkych humorných videách, ktoré približovali hlasovací proces.
 
  • 24:  Počet súťažných kategórií, v ktorých sa budú sčítavať hlasy pred 81. udeľovaním cien Akadémie budú na bližšie neurčenom mieste, ktoré poznajú iba členovia malého hlasovacieho tímu spoločnosti PricewaterhouseCoopers.
 
  • 7:  Počet dní, počas ktorých sa budú sčítavať nominačné hlasovacie lístky.
 
  • 3:  Počet dní potrebných na sčítanie finálnych hlasovacích lístkov.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zaujímavé fakty o tohtoročných oscarových nomináciách (23. 1. 2009)
 Svet čaká na dnešné vyhlásenie oscarových nominácií (22. 1. 2009)
 Oscar Wilde spoznal chuť slávy, aj chlad väzenia (16. 10. 2007)
 Oscara Wilda korunovali za kráľa humoru (15. 10. 2007)
 Ďalšie krajiny predstavili svojich kandidátov na Zlatú sošku (25. 9. 2007)
 Matt Dillon by nominoval na Oscara aj svojich kolegov (1. 2. 2006)
 Hollywood netrpezlivo čaká na vyhlásenie nominácii (31. 1. 2006)
 Skrotená hora má osem nominácií na Oscara (31. 1. 2006)



nasledujúci článok >>
Miro Jaroš sa trinásteho nebojí, vydáva nový singel aj klip
<< predchádzajúci článok
Poškodenie auta výtlkmi zaplatí poisťovňa alebo správca komunikácie