|
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
Utorok 4.2.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
Meniny má Veronika
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
Úvodná strana | Včera Archív správ Nastavenia |
|
Kontakt | Inzercia |
|
Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván
Kyjev 19. októbra (TASR) - Vedenie samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) na východe Ukrajiny má v úmysle zaviesť na svojom území moskovský čas. Informoval o tom dnes premiér DĽR Alexandr Zacharčenko."Prejdeme do svojho časového pásma a budeme žiť v súlade s ním. Nový rok privítame podľa moskovského času," vysvetlil Zacharčenko podľa agentúry UNIAN. Nespresnil však, odkedy bude zmena času platiť. Momentálne DĽR funguje podľa kyjevského času, čo znamená, že tam je o hodinu menej ako v Moskve.
Ukrajina prejde na zimný čas v noci zo soboty 25. na nedeľu 26. októbra, keď sa tam - zhodou okolností - konajú aj predčasné parlamentné voľby.
Voľby sa uskutočnia vo všetkých volebných obvodoch s výnimkou Krymu a niektorých regiónov Doneckej a Luhanskej oblasti, kde proruskí separatisti naplánovali voľby do vlastných zastupiteľských orgánov na 2. novembra. Kyjev už oznámil, že toto hlasovanie považuje za protizákonné.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR