Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Pre ženy

19. októbra 2005

DOBRÉ RADY



Krásna vďaka pivu, Polodrahokamy a deti



Zdieľať
Krásna vďaka pivu

Vďaka vysokému obsahu vitamínov skupiny B a železa je chmeľ a produkty z neho ideálny najmä na regeneráciu pokožky, vlasov a nechtov. Problémy so zaspávaním odstraňuje čaj z chmeľu. 1 ťL chmeľu zalejeme pohárom vriacej vody, necháme 5 minút lúhovať, scedíme a osladíme lyžičkou medu.
l Pevné a lesklé vlasy docielime oplachovaním v pive alebo v odvare z chmeľu.
l Mastnotu z vlasov odstráni zábal z droždia. Kocku droždia rozpustíme v teplej vode, zmiešame s penou z bielka, nanesieme na vlasy, zabalíme a necháme 20 minút pôsobiť. Na záver dôkladne opláchneme šampónom.
l Mastnú pleť vyčistí a vyhladí maska pripravená z 3 PL pivných kvasníc, 1 KL olivového oleja a z teplej vody.
l Univerzálnu masku dostaneme, keď zmiešame kocku droždia s 3 PL bieleho jogurtu a s 1 KL medu.
l Pokožku tváre napne mix droždia s olejom, alebo ak ho rozmiešame v mlieku.
l Vetvička chmeľu v šatníku zasa odplaší mole.

Polodrahokamy a deti

Do detskej izby sú vhodné najmä tri kamene: aventurín, chalcedón a citrín.
Oceľovo zelený aventurín pomáha zmierňovať súrodeneckú rivalitu, žiarlivosť a hádky. Svojím vyžarovaním učí tínedžerov tolerancii.
Chalcedón chráni pokojný spánok detí, odháňa zlé sny, nočné mory a podporuje dar reči.
Blýskavý kameň citrín svojím žltým svetlom rozjasní celú izbu a ustráchaným alebo namrzeným  deťom pomáha zvládať úskalia a problémy ich detského sveta.

Čistý dáždnik

Jeseň charakterizuje sychravé počasie a zvýšená oblačnosť. Nepríjemnej prietrži sa ľahšie vzdoruje s funkčným dáždnikom. Ak chcete, aby si váš miláčik zachoval aj po rokoch svoj pôvodný farebný odtieň, je dobré ho z času na čas dôkladne vyčistiť. Jeho farby skvele oživí kúpeľ vo vode s trochou saponátu alebo handrička namočená do zmesi vody a octu či šťavy z dvoch citrónov, ktorou dáždnik pretriete.

Popáleniny vylieči

Alternatívna medicína pozná na upokojenie spálenej pokožky hneď niekoľko prostriedkov. Asi najstarším spôsobom, ktorý sa v minulosti tešil zvlášť veľkej úcte, bolo prikladanie mrkvovej a jablčnej kaše. Popáleniny pomohol zmierniť aj studený obklad z odmočených a z uvarených fazuľových bôbov, ktoré sa roztlačili, naniesli na čistý kus plátna a vychladnuté priložili na postihnuté miesto.  Kyslé mlieko sa zasa  odporúčalo po práci v lete, keď tvár a krk spálilo ostré slnko.

 

 


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Kohn 19.10.2005
<< predchádzajúci článok
MôJ PRÍBEH