
BRATISLAVA 17. marca (WBN/PR) - Zorganizovať podujatia s cieľom zvýšiť sociálno-finančnú gramotnosť sa v rámci Svetového týždňa financií (9.-17.3.) podujalo 16 miest a obcí na Slovensku. Do aktivít neziskových organizácií, združení či škôl sa zapojilo takmer 1400 účastníkov.
Prednášky, workshopy a zážitkové aktivity v rôznych komunitách mali spoločný cieľ – poznať hodnotu, význam peňazí a naučiť sa s nimi zodpovedne narábať. Na svoje si prišli všetky vekové kategórie. Školáci na základných školách, študenti, deti a matky z rómskych komunít si vzájomne vymieňali skúsenosti s financiami – od zostavovania jedálneho lístka a plánu nákupu surovín, cez získavanie poznatkov o rôznych finančných produktoch priamo v teréne až po prípravu na pohovor v cudzom jazyku. Veľký záujem bol i o praktické veci súvisiace so živnosťou, ako komunikovať s úradmi alebo triediť účtovné doklady.
"
Od roku 2001 sa v rámci svojich projektov venujeme deťom, mladým ľuďom, ako aj dospelým i v oblasti finančnej gramotnosti. Rozvíjame programy sociálno-finančného vzdelávania na stredných a základných školách pod názvom Poznaj svoje peniaze a finančné vzdelávanie v komunitách prostredníctvom projektu Škola rodinných financií," vysvetľuje Alena Matušková projektová manažérka Nadácie pre deti Slovenska.
"
Sme radi, že do celosvetovej iniciatívy sa zapojili aj lektori Školy rodinných financií. Poznajú svoju komunitu, rozširujú ju a dosahujú výborné výsledky. Zodpovedný prístup k peniazom, ktorý spája všetky aktivity je prioritou aj našej spoločnosti. Teší nás, že sme stáli spolu s Nadáciou pri zrode tohto zmysluplného projektu. Za čas svojej existencie vyškolil takmer 16-tisíc účastníkov," dodala Diana Priechodská Brodnianska zo spoločnosti Provident Financial, ktorá podporuje finančné vzdelávanie už šiesty rok.
www.nds.sk
www.provident.sk