![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
19. decembra 2014
Dnes sa cez Skype uskutoční rozhovor o detailoch schôdzky v Minsku
Ščítavanie hlasov po voľbách v Doneckej ľudovej republike
Zdieľať

Podľa agentúry RIA Novosti o tom dnes informoval Denis Pušilin, oficiálny predstaviteľ samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) na mierových rokovaniach v Minsku.
Pušilin spresnil, že telefonát sa uskutoční v obvyklom formáte, teda bez účasti zástupcov EÚ a USA.
Samotné rokovanie v bieloruskom Minsku by sa podľa Pušilina malo uskutočniť 22. alebo 23. decembra, aj keď pred tým on sám hovoril o nadchádzajúcej nedeli ako termíne schôdzky.
Na území Donbasu na východe Ukrajiny vznikli na jar tohto roku dve samozvané ľudové republiky - Donecká a Luhanská. Ich vedenia neuznali ukrajinskú vládu, ktorá sa moci ujala po zosadení proruského prezidenta Viktora Janukovyča.
V oboch "republikách" sa konali referendá o ich pripojení k Rusku, ktoré však Kyjev ani Západ neuznávajú. V reakcii na separatistické tendencie ukrajinské vedenie v apríli v Donbase spustilo tzv. protiteroristickú operáciu (ATO). Obe strany sa 5. septembra v Minsku dohodli na prímerí a ďalších krokoch na urovnanie konfliktu. Dohoda sa však prakticky denne porušovala, z čoho sa navzájom obviňovali obe strany.
Od 9. decembra platí na východe Ukrajiny nové prímerie, ktoré má vytvoriť podmienky pre nové kolo rokovaní o ukončení ozbrojeného konfliktu. Podľa OSN mu padlo za obeť najmenej 4700 ľudí a ďalších 10.000 bolo zranených. V dôsledku bojov opustili svoje domovy tisíce radových občanov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR