04. januára 2018

Dáni sa udržali medzi elitou, na MS20 porazili Bielorusko aj druhý raz

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Buffalo 4. januára (TASR) - Dánski hokejisti zvíťazili v druhom zápase o udržanie sa v elitnej kategórii majstrovstiev sveta do 20 rokov nad Bieloruskom 3:2 po samostatných nájazdoch. V prvom dueli triumfovali 5:4, čo znamená, že do 1-A divízie zostúpil ich súper. Bielorusov medzi elitou nahradia na budúcoročnom šampionáte hokejisti Kazachstanu.

Dáni si vypracovali v prvej tretine dvojgólový náskok, ktorý im vydržal až do 49. minúty. Bielorusom potom stačilo 46 sekúnd na vyrovnanie a zápas dospel do predĺženia. Napokon sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch, ktoré lepšie zvládli severania, keď premenili štyri pokusy oproti dvom súperovým.