02. augusta 2016
Ilustračné foto. Foto: TASR/APFrankfurt nad Mohanom 2. augusta (TASR) - Nemecká Commerzbank zaznamenala v 2. štvrťroku 2016 pokles zisku. Odôvodnila to slabými tržbami a nepriaznivým prostredím. Vedenie banky upozornilo, že negatívne úrokové sadzby a opatrné správanie spotrebiteľov v dôsledku geopolitickej neistoty sa aj v nasledujúcom období negatívne odrazia na jej výsledkoch. Informovali o tom agentúry Reuters a RTTNews.
Čistý zisk druhého najväčšieho úverového ústavu v Nemecku za tri mesiace do konca júna 2016 klesol na 209 miliónov eur z 307 miliónov eur v rovnakom období minulého roka. Po prepočítaní na akciu sa zisk banky v 2. kvartáli znížil na 17 centov/akcia z vlaňajších 23 centov na akciu.
Aj prevádzkový zisk Commerzbank v 2. štvrťroku 2016 klesol na 342 miliónov eur zo 419 miliónov eur a tržby banky sa znížili na 2,23 miliardy eur z vlaňajších 2,44 miliardy eur.
Dobrou správou je, že náklady na zlé úvery v sledovanom období tiež klesli na 187 miliónov eur z 280 miliónov eur pred rokom.
Príjmy banky z úrokov a obchodovania sa v sledovanom období znížili na 1,27 miliardy eur z 1,506 miliardy eur v 2. kvartáli vlani, zatiaľ čo jej príjmy z poplatkov klesli na 781 miliónov eur z vlaňajších 855 miliónov eur.
Ukazovateľ kapitálovej primeranosti Commerzbank sa do konca júna znížil na 11,5 % z 12 % na konci marca 2016.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR