Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Čo robí Microsoft, keď nerobí softvér



Ochrana prírody, pomoc sociálnym domovom, podpora neziskových a mimovládnych organizácií, to je len časť aktivít spoločnosti Microsoft na Slovensku. Zodpovedné podnikanie, ...



Zdieľať
Foto: Microsoft Slovakia
Bratislava 10. decembra (OTS) - Ochrana prírody, pomoc sociálnym domovom, podpora neziskových a mimovládnych organizácií, to je len časť aktivít spoločnosti Microsoft na Slovensku. Zodpovedné podnikanie, dobrovoľníctvo a filantropia patrí k prioritám spoločnosti.

CSR (Spoločenská zodpovednosť firiem) aktivity sú prirodzenou súčasťou našej DNA a nie je to niečo, ku čomu by nás niekto musel nútiť,“ hovorí Markus Breyer, generálny riaditeľ slovenského Microsoftu.

Pomoc Bratislave
Zamestnanci slovenského Microsoftu sa každoročne zapájajú do projektu Naša Bratislava s cieľom zveľaďovať životné prostredie mesta. Aktivity zahŕňajú napríklad upratanie bratislavských parkov. Podieľali sa tiež na rekonštrukcii detského ihriska či obnovenia oplotenia budov a vonkajších priestorov Domova sociálnych služieb ROSA.

Najkrajšia je práca pre deti
Okrem množstva vzdelávacích aktivít, ktoré Microsoft na Slovensku zastrešuje v školách, si jeho zamestnanci vždy radi vyhrnú rukávy, aby pomohli deťom. Dlhoročnú pomoc poskytujú takto deťom s kombinovaným telesným a mentálnym postihnutím z DSS ROSA. Kedysi totiž Microsoft sídlil v ich susedstve a tieto susedské väzby im vo vzťahu k deťom zostali. „Každý zamestnanec má do roka tri pracovné dni, ktoré môže venovať na filantropickým aktivitám,“ vysvetľuje Markus Breyer.

Eko-mapa pre zdravý život
Virtuálny svet nie je všetko. Microsoft Slovensko patrí dlhodobo k spoločnostiam, ktoré cielene podporujú aj projekty na ochranu životného prostredia. Jedným z nich je Eko-mapa občianskeho združenia Živica, ktorý na virtuálnej mape pomáha ľuďom nájsť lokality, kde môžu odovzdať pokazenú práčku či nepoužívanú autobatériu, prípadne nájsť obchod so zdravými potravinami. Do projektu sa zapojilo šesť krajov a 80 základných a stredných škôl. Spoločne pomohli vytvoriť viac ako dvetisíc miest.

Softvér pre každého

V rámci svojich filantropických aktivít pomáha spoločnosť aj neziskovým či mimovládnym organizáciám. Jednou z možnosti, ktorú môžu využívať všetky neziskové organizácie bez ohľadu na obsah ich činnosti, je program softvérového darcovstva. Na Slovensku ho zastrešuje a riadi organizácia TechSoup. Od svojej existencie podporil Microsoft 550 neziskových organizácii, ktorým daroval software v celkovej hodnote viac ako 175 000 eur.

Pre zástupcov mimovládnych organizácii vytvárajú zamestnanci Microsoftu každoročne edukatívny program na bezplatnej konferencii NGO Day.

Každý môže niečo urobiť
Zamestnanci Microsoft Slovensko sa môžu na filantropii podieľať aj osobne. Dobrovoľne môžu dvakrát ročne darovať krv. Vo firme prebieha aj zbierka šatstva pre opustené a týrané deti a ženy či dražba vianočných darčekov od partnerov či zákazníkov. Všetky tieto aktivity boli ocenené aj titulom Top firemný filantrop, ktorý získal Microsoft už trikrát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Agentúra Moody's uvažuje nad zhoršením ratingu Brazílie
<< predchádzajúci článok
Vodca Severnej Kórey tvrdí, že jeho krajina vyvinula vodíkovú bombu