![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

Podľa ekonóma Komerčnej banky Viktora Zeisela nejde o žiadne prekvapenie. Ako dodal, ČNB bude naďalej držať menu oslabenú minimálne do konca tohto roka. Koncom júna Banková rada ČNB zopakovala, že vidí ako pravdepodobné ukončenie režimu devízových intervencií v polovici budúceho roka.
Dnešné zasadnutie rady o nastavení menovej politiky bolo prvé, na ktorom sa vo funkcii guvernéra zúčastnil Jiří Rusnok a vo funkciách členov rady Vojtěch Benda a Tomáš Nidetzký. Funkcií sa ujali 1. júla.
Banková rada zopakovala, že záväzok týkajúci sa kurzu koruny je jednostranný. Podľa banky to znamená, že nedovolí, aby koruna posilnila na úrovne, ktoré by sa už nedali interpretovať ako "v blízkosti hladiny 27 CZK/EUR".
12 dan sat
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR